Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tomasz Lis może reklamować, Rogalska i Kurzajewski już nie!?

W czym Marzena Rogalska i Maciej Kurzajewski są gorsi od Tomasza Lisa?

43-letnia dziennikarka została odsunięta od prowadzenia "Pytania na śniadanie" po tym, jak wystąpiła w reklamie "sieci sklepów dla najbiedniejszych".
Udział w spocie oznaczał bowiem złamanie zasad etyki dziennikarskiej obowiązującej w TVP. Na razie nie zdecydowano, czy Rogalska straci pracę. 

Reklama

16 października Komisja Etyki TVP orzekła z kolei, że występ Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza TVP Sport, w reklamie banku jest sprzeczny z zasadami etyki, mimo że dostał on wcześniej na to zgodę - reklama jest związana z akcją społeczną, w ramach której Kurzajewski promuje bieganie i startuje przy wsparciu banku z grupą zawodników w największych maratonach.

Komisja uznała jednak, że "dziennikarzowi nie wolno zajmować się akwizycją reklam, ani występować w programach reklamowych" - dowiedziały się wirtualnemedia.pl.

Co ciekawe, niemal w tym samym czasie na portalu Tomasza Lisa pojawiły się artykuły, w których dziennikarz, także związany z TVP, "poleca" pewien hotel, a przygotowując się do maratonu, wspiera znaną sieć siłowni i pije pewien popularny napój izotoniczny.

Tutaj o zwolnieniu jednak nie ma już mowy. Lis twierdzi bowiem, że nie jest to reklama. Co więcej, na początku bieżącego tygodnia wpis zniknął z bloga, nie można go również znaleźć w wyszukiwarce.


Dowiedz się więcej na temat: Marzena Rogalska | Tomasz Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje