Reklama

Reklama

Reklama

Tomasz Lis dostał kolejny cios. Dotarli do dziennikarki Karoliny, którą "przytulał" na kolegium! "Wszyscy zamarli, nikt nie zareagował"

Od kilku tygodni media żyją aferą związaną z Tomaszem Lisem i zarzutami kierowanymi przez jego byłych już pracowników z redakcji "Newsweeka". Dziennikarz musiał pożegnać się z funkcją redaktora naczelnego. Teraz musi jednak skupić się głównie na ratowaniu nadszarpniętego wizerunku, bo oskarżenia pod jego adresem są poważne. Szefów o jego zachowaniu poinformowała wieloletnia współpracownica Renata Kim. Wśród pracowników gazety mówi się jeszcze o jednej dziennikarce, którą miał dość osobliwie potraktować...

Tomasz Lis chyba nie spodziewał się, że jego dziesięcioletnia kariera w tygodniku "Newsweek" zostanie tak nagle przerwana. 

Decyzja podjęta przez szefów wydawnictwa zaskoczyła także osoby z redakcji, choć chyba specjalnie nad tym faktem nie ubolewali.

Gdy pojawił się tekst Szymona Jadczaka, w którym wypowiedziało się kilkunastu podwładnych Lisa, okazało się, że dziennikarz zgotował im w pracy piekło. Pojawiły się zarzuty o niestosowne zachowanie, a nawet mobbing.

Lis przytulał młodą dziennikarkę na kolegium

W magazynie "Press" dwóch członków redakcji wspomina sytuację z 23 maja. Na kolegium było kilkanaście osób, parę zdalnie. Obok naczelnego usiadła niedawno zatrudniona młoda dziennikarka Karolina. W pewnym momencie Lis miał wstać i zacząć ją obłapywać...

Reklama

"Miało to obrazować uściski prezydentów Dudy i Zełenskiego podczas spotkania w Kijowie, które miało miejsce poprzedniego dnia. Wszyscy zamarli, nikt nie zareagował" - zdradza pracownik w rozmowie z "Press". 

Jednak inny pracownik odebrał to jako zwykły "żart"...

"Doszukiwanie się tu czegokolwiek jest nadużyciem. A już mówienie o molestowaniu to absurd" - broni Lisa jeden z redaktorów. Z naszych informacji wynika jednak, że większość obecnych nie widziała w tym nic śmiesznego, podobnie jak sama obłapiana przez Lisa kobieta.

Autor artykułu z "Press" zasugerował też, że Lis miał ją traktować dość wyjątkowo i dawał jej fory.

"Na pewno ją forował. Szybko zaczęła publikować w papierowym 'Newsweeku'. Miała nawet swoją okładkę, czyli tekst zapowiadany zdjęciem na pierwszej stronie" - mówi "Press" informator.

Dziennikarka nie chciała komentować publicznie sprawy ani nie zgodziła się na ujawnianie jej nazwiska. Natomiast autor z "Press" i tak uznał za stosowne podanie jej personaliów i konfrontowanie z "anonimowymi" obrońcami Lisa.

"Nie mam przestrzeni na rozmowę. Pomijając fakt, że nie mam nic rewolucyjnego do powiedzenia, to nie podoba mi się, że w tak ważkiej sprawie stawia się na to tylko, by szybko zrobić temat. Nie czuję się komfortowo i bezpiecznie" - napisała autorowi w sms-ie dziennikarka.

Zobacz też:

Tomasz Lis w poważnych opałach. To ona doniosła na Lisa, a teraz ludzie z "Newsweeka" zdradzają szokujące szczegóły

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis | Karolina Rogaska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy