Reklama
Reklama

Tomasz Karolak na pielgrzymce! "Fantastyczna duchowa wyprawa"

Tomasz Karolak (51 l.) nigdy nie wstydził się swojej wiary i ochoczo opowiadał o duchowości. Aktor wielokrotnie powtarzał, że medytuje w opactwie benedyktynów w Tyńcu, a ostatnio pokusił się o wzięcie udziału w pielgrzymce. Mężczyzna zawędrował aż do miasta w Hiszpanii o nazwie Santiago de Compostela. 51-latek opowiedział o wyprawie i zdał relację z podróży. Ile kilometrów przeszedł?

Tomasz Karolak postanowił odetchnąć od zgiełku show-biznesu i udał się na pielgrzymkę. Mężczyzna obrał szlak Camino de Santiago, którego celem jest katedra w Santiago de Compostela.

Jak podaje serwis "Fakt", aktor przemierzył na piechotę 170 km i udało mu się to osiągnąć w zaledwie 5 dni! O swojej duchowej podróży opowiedział w rozmowie z wymienionym już portalem i nie krył zachwytu!

Tomasz Karolak na pielgrzymce! "Fantastyczna duchowa wyprawa"

Tomasz Karolak podróż rozpoczął w  O'Cebreiro, hiszpańskiej prowincji Galicji. Legenda głosi, iż w kościele, który się tam znajduje, był przechowywany święty Graal, czyli kielich, z którego Jezus Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy.

Reklama

Następnie 51-latek dotarł szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela, gdzie udał się do katedry, w której spoczywają szczątki tego świętego, jednego z 12 apostołów.

Aktor nie krył fascynacji tym miejscem i gorąco polecał taką podróż innym.

W dalszej części rozmowy Karolak wyjawił, iż bardzo interesuje się tematem templariuszy.

Tomasz Karolak za pośrednictwem sieci dodał nagranie i pochwalił się certyfikatem, który można otrzymać po takiej wyprawie.

Tomasz Karola: wiek, kariera

Tomasz Karolak urodził się 21 czerwca 1971 roku w Radomiu.

Dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1997 roku. Na dużym ekranie debiutował rolą posterunkowego w filmie "Duże zwierzę" w 2000 roku.

Popularność zyskał za sprawą gry w serialu "Kryminalni". Później wcielał się w główne postacie w produkcjach: "39 i pół" i "Rodzinka.pl". 

Najnowszym formatem z udziałem Karolaka jest emitowany na antenie Polsatu serial "Kuchnia". 

Jesteście fanami serialu "Kuchnia"? Wszystkie odcinki smacznej komedii możecie obejrzeć na PolsatGo! SPRAWDŹCIE!

Zobaczcie również:

Maciej Musiał otworzył własną knajpę. Jego mama jest dumna: "Zawsze miał wizję tego miejsca!"

Ksiądz gani Królikowskiego! "Po co był ten ślub? Antoni nie wiedział, co przysięgał?". Co unieważnieniem małżeństwa?

Ewa Szabatin biega po plaży, chwaląc się sylwetką

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Karolak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy