Reklama
Reklama

To już pewne. Karol nie weźmie udziału w ważnej uroczystości. Niepokój na królewskim dworze

Król Karol III (75 l.) zdecydował, że nie weźmie udziału w nabożeństwie upamiętniającym bliskiego przyjaciela i kuzyna, byłego króla Grecji, Konstantyna II. Chociaż tego dnia kaplica w Windsorze będzie wypełniona arystokratami, brytyjskiego króla wśród nich zabraknie. Monarchię będzie reprezentowała królowa małżonka Camila. Wprawdzie zdążyła już udowodnić, że świetnie radzi sobie podczas oficjalnych okazji, jednak nieobecność króla podsyca obawy o jego stan zdrowia.

Pałac Buckingham tuż po wydaniu komunikatu o hospitalizacji króla Karola III w styczniu tego roku, uprzedził, że monarcha, ze względu na swój stan zdrowia, ograniczy swoje obowiązki służbowe

Jednak jego najnowsza decyzja o tym, by nie wziąć udziału w nabożeństwie upamiętniającym bliskiego kuzyna i ojca chrzestnego księcia Williama, wzbudziła niepokój. 

Reklama

Król Karol III nie pojawi się na mszy za kuzyna

Były król Grecji, Konstantyn II był siostrzeńcem taty Karola III, księcia Filipa. Z młodszym o 8 lat Karolem łączyła go serdeczna przyjaźń. Do tego stopnia, że obecny król wybrał swojego kuzyna na jednego z trzech ojców chrzestnych swojego pierworodnego syna, Williama. 

O tym, jak bliskie relacje łączyły Konstantyna z brytyjską gałęzią rodu, świadczy również to, że został ojcem chrzestnym córki księcia i księżnej Kentu, lady Gabrieli Kingston. 

Konstantyn II, zmuszony do abdykacji w 1967 roku, zmarł 10 stycznia 2023 roku w Atenach w wieku 82 lat. Król Karol III nie przyjechał na jego pogrzeb z powodu zaplanowanych znacznie wcześniej zobowiązań służbowych, m.in. spotkania z prezydentem Cypru. 

Podczas uroczystości pogrzebowych, które skupiły arystokratyczne rody całej Europy, brata reprezentowała księżniczka Anna

Król Karol nie czuł się na siłach. Wysłał Camillę

Teraz jednak msza upamiętniająca Konstantyna II odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Fakt, że król nie zdecydował się wspominać bliskiego przyjaciela wraz z jego rodziną: wdową, królową Anną-Marią, najstarszym synem, księciem Pavlosem, innymi członkami greckiej rodziny królewskiej oraz europejskich rodów panujących, wzbudził niepokój o stan jego zdrowia

Jak poinformował Pałac Buckingham, monarchię tego dnia będzie reprezentowała królowa małżonka Camilla:

"Królowa, w towarzystwie członków rodziny królewskiej, weźmie udział w nabożeństwie dziękczynnym za życie króla Konstantyna z Hellenów w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor w dniu 27 lutego. Nabożeństwo w nawie kaplicy św. Jerzego w Windsorze poprowadzi dziekan Windsoru, wielebny dr Christopher Cocksworth, a wezmą w nim udział zagraniczne rodziny królewskie i inni goście”. 

Król Karol III musi bardzo na siebie uważać

Z drugiej strony powszechnie wiadomo, że osoby zmagające się z problemami onkologicznymi, muszą zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi. 

W procesie leczenia każde niebezpieczeństwo kontaktu z zarazkami, może mieć fatalne skutki. Prawdopodobnie król, podejmując decyzję o pozostaniu w domu, kierował się tymi względami. 

Zobacz też:

Sarah Ferguson ostrzega ludzi. To ich czeka, jeśli nie posłuchają króla

Karol i Camilla doczekali się szczęśliwego zakończenia. Takie wieści tuż po diagnozie

Król Karol widziany po raz pierwszy od diagnozy. Przerwał milczenie

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy