Reklama
Reklama

Teściowa Katarzyny Figury przerywa milczenie. Sensacyjne słowa po rozwodzie! A jednak!

Katarzyna Figura od początku procesu rozwodowego mogła liczyć na matkę swojego męża. Teściowa od zawsze stała po jej stronie i zawsze przylatywała ze Stanów, gdy synowa jej potrzebowała. W sądzie zeznawała na korzyść aktorki, ryzykując konflikt z synem. Tym razem wydało się, co kobieta myśli o orzeczeniu sądowym...

Minęło prawie 10 lat, odkąd Katarzyna Figura postanowiła ujawnić prawdę o swoim małżeństwie.  W wywiadzie dla „Vivy” udzielonym jesienią 2012 roku wyznała, że „była poniżana, upokarzana, bita”, jednak w ciągnącym się od tamtego czasu procesie rozwodowym przez długi czas sukcesy odnosił  tylko mąż aktorki, Kai Schoenhals. 

Udało mu się wygrać sprawę o naruszenie posiadania. Sąd uznał jego prawa do należącej do Figury willi na Saskiej Kępie, ponieważ po wyprowadzce męża aktorka zmieniła zamki z drzwiach, a tymczasem w jednym z pomieszczeń znajdowały się jego sweter i stare gazety. 

Schoenhals dopilnował także, by sąd nabrał wątpliwości co do zdrowych zmysłów aktorki. Zażądał badań psychologicznych, twierdząc, że Figura nie nadaje się na matkę ich dwóch córek. 

Reklama

Wtedy z pomocą ruszyła teściowa aktorki Dorothy Morton. Kilka razy przyleciała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka, specjalnie po to, by złożyć zeznania obciążające syna. Ujawniła, że  jest on niebezpiecznym psychopatą, który manipuluje otoczeniem. Dlatego, jak przekonywała na sali sądowej,  świadkowie, powołani przez pełnomocników Figury, boją się ujawnić prawdę:

Na szczęście badania psychologiczne, których Schoenhals zażądał dla córek, potwierdziły ich silną więź z matką. W końcu po trwającym niemal dekadę koszmarze, Figura oficjalnie wyrwała się z toksycznego małżeństwa. 

Koniec koszmaru

Jak ujawniła aktorka w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”:

Figurę nadal wspiera jej, była już, teściowa, Dorothy Morton. Jak ujawniła w rozmowie z tabloidem: 

Wygląda na to, że serdeczna więź, jaka połączyła obie panie, przetrwa wszelkie trudności. Zwłaszcza że, jak można wnioskować z wypowiedzi teściowej, Dorothy traktuje Katarzynę jak własną córkę. 

Zobacz też:

Nie darowali mu tej wypowiedzi. Jest decyzja stacji

Agnieszka Hyży pokazała zdjęcia z baby shower. Jak jest płeć dziecka? 

Cztery ofiary wichury nad Polską. Wiatr powala drzewa i zrywa dachy

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura | Kai Schoenhals
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama