Reklama
Reklama

Teresa Lipowska z pierwszym mężem przeżyła piekło. Do tej pory niechętnie go wspomina…

Teresa Lipowska (84 l.) była dwukrotnie zamężna. Po pierwszym mężu zostawiła sobie nazwisko, ale do tej pory nie wspomina dobrze tamtych czasów. Powodem były regularne zdrady małżonka. Na szczęście drugie małżeństwo okazało się idealne…

Teresa Lipowska od 22 lat wciela się w postać rodu Mostowiaków, Barbarę w serialu TVP „M jak miłość”.  Poza tą rolą w zasadzie nigdzie nie grywa. Przez minione dwie dekady pokazała się tylko w dwóch filmach. Na szczęście rola w serialu zdaje się całkowicie zaspokajać ambicje Lipowskiej. 

Jak ujawniła w wywiadzie dla tygodnika „Świat i Ludzie”, prywatnie jest równie ciepła i serdeczna, co Barbara Mostowiak, chociaż brakuje jej pasji do gotowania, którą prezentuje jej serialowa bohaterka. Łączy je jeszcze fakt, że obie są wdowami. Drugi mąż Lipowskiej, Tomasz Zaliwski zmarł w 2006 roku. Od tamtej pory Lipowska straciła dużą część swojej radości życia. 

Reklama

Teresa Lipowska szczerze o pierwszym mężu

O pierwszym mężu, operatorze filmowym  Aleksandrze Lipowskim do tej pory niechętnie mówi. Zostało jej po nim nazwisko i wiele złych wspomnień. Poznali się w łódzkiej filmówce.  Jak ujawniła aktorka w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem, pierwszy mąż był w ogóle pierwszym mężczyzną w jej życiu: 

Po ślubie, jak wiele młodych małżeństw w tamtym czasie, zamieszkali z teściową. To okazało się pierwszym zarzewiem konfliktu. Kiedy w końcu dostali własne mieszkanie, mąż aktorki zaczął ją notorycznie zdradzać. A po rozwodzie jeszcze wyrzucił ją ze wspólnego mieszkania

Nauczona smutnymi doświadczeniami Lipowska, początkowo nieufnie traktowała zaloty Zaliwskiego. Trudno jej było uwierzyć, że mężczyzna może być tak zakochany i opiekuńczy. Jak wyznała Ibiszowi:

Ślubu udzielał im ks. Jan Twardowski. Małżeństwo Lipowskiej i Zaliwskiego przetrwało 43 lata i zostało brutalnie przerwane śmiercią ukochanego męża aktorki. 


Zobacz też:

Skrzynecka pokazała się bez makijażu, Tym samym zdradziła pewien sekret

Harry i Meghan z tajemniczą wizytą u królowej Elżbiety II

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Teresa Lipowska | "M jak miłość"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy