Reklama
Reklama

Telewizja Polska może zostać postawiona w stan likwidacji? Ciemne chmury zbierają się nad Woronicza

Atmosfera w TVP z każdym dniem robi się coraz bardziej nerwowa. Pracownicy stacji spodziewają się, że niebawem na Woronicza może dojść do radykalnych zmian. Choć nie jest jeszcze pewne, co czeka telewizję publiczną, w mediach pojawia się na ten temat coraz więcej plotek. Czy Telewizja Polska zostanie postawiona w stan likwidacji?

W Telewizji Polskiej szykują się poważne zmiany?

Na Woronicza od kilku tygodni panuje wielkie poruszenie. Wiele wskazuje na to, że telewizję publiczną czekają rewolucyjne zmiany - zarówno ramówkowe, jak i personalne. Nerwowa atmosfera spowodowana jest tym, że nawet najbardziej znane twarze TVP nie mogą czuć się bezpiecznie. 

Wielu dziennikarzy poważnie myśli o tym, by samemu zrezygnować z pracy, nie czekając na decyzję nowych przełożonych. Z częścią stałych współpracowników stacja jednak już teraz postanowiła się pożegnać.

Reklama

Inni z kolei nie mają zamiaru się poddawać i zamierzają za wszelką cenę utrzymać posadę - Danuta Holecka zapowiedziała już, że "nie odejdzie z własnej woli" i przede wszystkim "stoi murem" za pozostałymi członkami ekipy "Wiadomości".

Telewizja Polska zostanie postawiona w stan likwidacji?

To jednak nie koniec problemów Telewizji Polskiej. Okazuje się, że nadchodzące zmiany mogą być dużo bardziej radykalne niż się początkowo wydawało. Choć obecna kadencja rady mediów wygasa dopiero w 2028 roku, niewykluczone, że powstała koalicja będzie chciała dużo szybciej przeforsować swoje reformy.

Nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że TVP może zostać postawiona w stan likwidacji - informują Wirtualne Media.

"(...) kompetencje te przysługują ministrowi do spraw aktywów państwowych. Możliwość postawienia tych spółek w stan likwidacji przewidują ponadto ich własne statuty. Kompetencje w tym zakresie są przyznane Walnemu Zgromadzeniu, czyli de facto ministrowi do spraw aktywów państwowych. Podjęcie uchwały walnego zgromadzenia o rozwiązaniu spółki jest jedną z przesłanek rozpoczęcia postępowania likwidacyjnego" - tłumaczy Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media, w rozmowie z serwisem.

Jaka przyszłość czeka Telewizję Polską?

Przewodniczący RNM - Krzysztof Czabański - zaprzecza jednak tym informacjom i twierdzi, że ewentualne postawienie spółki w stan likwidacji jest bezprawne. Możliwe więc, że wszystko skończy się w sądzie.

Sprawę dodatkowo komplikuje to, że obecnie obowiązujące prawo "nie daje swobody w odwoływaniu członków Rady", co może znacznie utrudnić szybkie wprowadzenie reform na Woronicza - dodaje Sebastian Urban. Możliwe więc, że przeprowadzenie rewolucyjnych zmian w działaniu mediów publicznych będzie możliwe dopiero po wyborach prezydenckich.

Co to oznacza dla Telewizji Polskiej i jaka czeka ją przyszłość? O wszystkim dowiemy się zapewne w przeciągu kilku tygodni.

Zobacz też:

Rafał Brzozowski zwierzył się z największej tajemnicy. Dzięki modlitwie zaczął nowe życie

Olechowski tłumaczy się w świetle afery. Mówi o głupim żarcie 

Robert Janowski bardzo przeżył rozstanie z TVP. Ujawnił, czy zgodzi się na powrót

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Telewizja Polska SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama