Reklama
Reklama

Tego Andrzej Seweryn jeszcze nie robił. Czy Polska jest na to gotowa?

Andrzej Seweryn (77 l.) po raz pierwszy zasiądzie w jury programu telewizyjnego. Został jurorem polskiej edycji programu „Drag Me Out”, w którym celebryci przejdą całkowitą metamorfozę pod okiem doświadczonych drag queen.

Andrzej Seweryn okazał się pierwszym ogłoszonym publicznie jurorem przygotowywanego przez TVN programu „Drag Me Out”. Jako referencje zaliczono mu rolę w serialu Netfliksa „Królowa”, w którym zagrał Lorettę. 

Andrzej Seweryn jurorem w pierwszym takim show w Polsce

To rzeczywiście daje mu znaczącą przewagę nad innymi celebrytami, którzy nigdy takiej metamorfozy nie przeszli. Informacja o sprowadzeniu do Polski formatu „Drag Me Out”, który zdobył ogromną popularność w Danii i Norwegii, wywołała spore emocje.

Reklama

Podczas, gdy w amerykańskiej telewizji, a potem w innych krajach szlaki przecierał „RuPaul’s Drag Race”, w Polsce barwny i różnorodny świat drag queen nie był dotąd zbyt dobrze znany. Program TVN-u ma to zmienić i Andrzej Seweryn nie ukrywa, że doskonale zdaje sobie sprawę z ciążącej na jurorach odpowiedzialności. Jak wyznał w rozmowie z Plejadą: 

„Bardzo się z niego cieszę, bo to jeden z elementów otwarcia naszego społeczeństwa na inność. Na inność, która nie jest żadną groźbą wobec tego społeczeństwa, nie jest jakimś wstępem do zamachu, do zniszczenia”. 

"Drag Me Out": zasady programu

W programie celebryci przejdą całkowitą metamorfozę pod okiem doświadczonych drag queen, a każdy kto oglądał choćby fragment jakiegokolwiek programu utrzymanego w tej stylistyce, orientuje się, że jest to czasochłonna przemiana, w której główną rolę odgrywa wielka walizka kosmetyków z setkami rodzajów pędzelków, gąbeczek i innych akcesoriów do nakładania makijażu. 

Biorąc pod uwagę, że osobną sztuką jest zmiana proporcji sylwetki, wychodzi robota na wiele godzin. Zwycięży ten, kogo najtrudniej będzie rozpoznać. 

Na giełdzie nazwisk: Nosowska, Szpak i Rozenek-Majdan

W programie będą też mogły wystąpić celebrytki, ale tylko gościnnie, a ich metamorfozy nie będą oceniane. Na giełdzie nazwisk wrze od pewnego czasu. Jako jurorka była wymieniana Anna Mucha, ale ostatnio najczęściej mówi się o Michale Szapaku i Katarzynie Nosowskiej. 

Za Szpakiem przemawia doświadczenie, jakiego nabył jako juror czterech edycji "The Voice of Poland". Nosowska zaś do tej pory wprawiała się w chałupniczych metamorfozach na potrzeby swoich prześmiewczych filmików na Instagramie. Andrzej Seweryn mówi o nich tak, jakby sprawa była już przesądzona:

"Jestem trochę speszony ich osobowościami, ale będę starał się wykonać dobrze moje zadanie".

Jako potencjalna kandydatka na prowadzącą wymieniana jest Małgorzata Rozenek-Majdan, a jako jeden z kandydatów do przemiany - jej mąż, Radosław Majdan. Premiera show odbędzie się prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. 

Zobacz też:

Andrzej Seweryn brutalnie pobity. To nie były plotki. Prokuratura oskarża znanego muzyka

Andrzej Seweryn przez 45 lat szukał idealnej kobiety. Znalazł przed siedemdziesiątką

Andrzej Seweryn o Polsce: "Czekam na zmiany, które powinny tu nastąpić"

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy