Reklama
Reklama

Taką emeryturę dostaje Ryszard Rynkowski. Kwota wprawia w osłupienie

Emerytury polskich gwiazd i ujawniane przez nie wysokości rozpalają opinię publiczną do czerwoności. Większość rodzimych celebrytów mocno narzeka na kwoty, jakie co miesiąc na ich konta przelewa Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Teraz sporo emocji wywołał temat emerytury Ryszarda Rynkowskiego. Kwota może wielu naprawdę zdziwić. Ile dostaje słynny muzyk?

Polskie gwiazdy po przejściu na emeryturę na ogół nie dostają kokosów, o czym mówią głośno w mediach, nie kryjąc przy tym sporego żalu. 

Na głodowe świadczenia w mediach narzekali już między innymi Krystyna JandaMirosław HryniewiczLaura ŁączKatarzyna SkrzyneckaTeresa LipowskaKarol Strasburgera także legendy polskiej sceny muzycznej, takie jak: Krzysztof Cugowski Maryla Rodowicz czy Marek Piekarczyk

Reklama

Były lider Budki Suflera w jednym z wywiadów przyznał, że choć jego emerytura niedawno wzrosła, obecnie może liczyć na nieco ponad tysiąc złotych miesięcznie. Muzyk musi więc nadal pracować, bo byłoby krucho z jego domowym budżetem. 

Ile wynoszą emerytury polskich gwiazd?

Z kolei Maryla Rodowicz utyskiwała, że po rozwodzie z Dużyńskim boleśniej zaczęła odczuwać niską emeryturę, która nie wystarcza na jej codzienne potrzeby. Gwiazda dostaje 1670 złotych miesięcznie. 

Prezeska Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska swego czasu nie wytrzymała tych gorzkich żali i oznajmiła, że trzeba było opłacać składki. 

"Generalnie można powiedzieć tak: trzeba płacić składki, by budować kapitał emerytalny. Zdarzają się przypadki, że takie osoby nie mają w ogóle składek emerytalnych na naszym koncie, a w debatach publicznych ostro podnoszą, że są bez uposażenia" - wyjaśnia profesor Uścińska.

Taką emeryturę dostaje Rynkowski

Temat niskich emerytur wraca jednak do mediów jak bumerang. Teraz głośno jest o Ryszardzie Rynkowskim, który jednak do sprawy podszedł na sporym luzie. Choć nie dostaje zawrotnej kwoty, postanowił nie narzekać na swój los. 

"Jestem szczęśliwym emerytem za 1160 zł - wyznał Rynkowski w "Super Expressie". 

Zaskoczeni? 

Zobacz też:

Ryszard Rynkowski fatalnie zniósł decyzję mieszkańców. Sąsiedzi gwiazdora alarmują

Grażyna Torbicka długo nie reagowała na plotki o swoim synu. PRAWDA PORAŻA

Jacek Cygan przejął obowiązki żony. To trudny czas

Chabior niedawno stracił przyjaciela. Teraz apeluje o pomoc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Rynkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy