Reklama
Reklama

Tak Rudi Schuberth dorabia do głodowej emerytury. Musiał pilnie znaleźć nowy zawód

Rudi Schuberth był doskonale znanym prowadzącym formaty rozrywkowe, jak na przykład "Śpiewające fortepiany". To właśnie ten program był ostatnim, w którym mogliśmy zobaczyć sympatycznego gwiazdora. Wokalista postanowił jednak zniknąć z show-biznesu i skupić się na czymś innym. Aktualnie mieszka na Kaszubach, gdzie korzysta z uroków wsi i... znalazł sposób na dorabianie do emerytury.

Rudi Schuberth uciekł z mediów. Plany pokrzyżowała niska emerytura

Rudi Schuberth porzucił show-biznes w 2009 roku. Odciął się od wszelkich mediów społecznościowych, nie zamierza wracać do telewizji, a przez niską emeryturę musiał pilnie znaleźć nowy zawód. Brzmi jak kolejna historia celebrytów, którzy dopiero po otrzymaniu pisma z ZUS zrozumieli, że muszą coś zrobić ze swoimi zarobkami. Jednym z nich jest Zygmunt Chajzer, który od zawsze płacił składki i może liczyć na godziwą emeryturę. Jaki jest sposób Schubertha?

Reklama

Ile emerytury dostaje Rudi Schuberth? Kwota jest powalająco niska

Zmęczony popularnością twórca hitów "Monika - dziewczyna ratownika", "Córka rybaka", "Tylko mi ciebie brak" i prowadzący program "Śpiewające fortepiany" nie mógłby wyżyć za kwotę, którą wyliczył mu ZUS. Nie zamierza jednocześnie wracać do telewizji, która go ograniczała. Postanowił więc wymyślić inny sposób na przeżycie jesieni życia.

Pomysł się znalazł i jego realizacja też, z czego jest bardzo zadowolony. W końcu za 1200 zł emerytury nie udałoby mu się godnie przeżyć z miesiąca na miesiąc.

Tak Rudi Schuberth dorabia do głodowej emerytury. Musiał pilnie znaleźć nowy zawód

Okazuje się, że Rudi Schuberth znalazł sposób na biznes i na siebie - stworzył agroturystykę na Kaszubach. Na działce, która ma 20 hektarów wybudował 4 domy i zaprasza turystów, którzy pragnął odpocząć w ciszy, spokoju i blisko natury.

"Długo nie miałem potrzeby życia na wsi, aż do czasu, gdy wybudowaliśmy z żoną dom niedaleko miasta, a naszym oczkiem w głowie stał się ogród. Na nasz raj na ziemi trafiliśmy przypadkiem. Ale wtedy jeszcze nie był rajem - same nieużytki i zapuszczone kartofliska, kiepska ziemia bez ani jednego kamienia. Może ktoś inny przeszedłby obojętnie wobec tych niespecjalnie rokujących realiów, ale mnie intuicja podpowiadała, że warto zainwestować pieniądze. Bo to miejsce miało to coś, co przyprawiało o szybsze bicie serca" - powiedział w rozmowie z "Franchising".

A jakie są wasze sposoby na dorabianie do emerytury?

Zobacz też:

Taką emeryturę dostaje Ryszard Rynkowski. Kwota wprawia w osłupienie

Rudi Schuberth ma głodową emeryturę. Prezes ZUS pozbawiła go wszelkich złudzeń!

Rudi Schuberth znalazł nowy sposób na życie. Niebywałe, czym się teraz zajmuje! "Tutaj mam wszystko, czego dusza zapragnie"
Martyniuk będzie miał 5 tys. zł emerytury, a Świerzyński... 386 zł?! Oto, z czego wynika tak ogromna różnica

Andrzej Seweryn o emeryturach gwiazd. "Jest mi przykro i wstyd"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Rudi Schuberth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy