Reklama
Reklama

Tajner zabrał głos w sprawie sytuacji Kubackiego. "Będą starali się teraz skakać jeszcze dalej. Dla Dawida"

Dawid Kubacki (33 l.) przechodzi bardzo trudne chwile. Jego żona walczy o życie w szpitalu. Ludzie ze świata sportu i show-biznesu nie przestają udostępniać słów wsparcia. Głos zabrał także Apoloniusz Tajner, Honorowy Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Dawid Kubacki zrezygnował z Pucharu Świata. Wrócił do Polski

19 marca fani sportu na chwilę zamarli. Dawid Kubacki niespodziewanie zrezygnował z kontynuowania konkursu Vikersund i wrócił do Polski. Skoczek dowiedział się, że z powodów kardiologicznych jego żona znajduje się w szpitalu i walczy o życie. Liczne sławy publicznie wyraziły swoje wsparcie i wyznały, że bardzo przejmuje ich los żony znanego sportowca. Do takich osób należy m.in. legenda skoków narciarskich, Adam Małysz

Reklama

"Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: "Tak, oczywiście, dziękuję" - mówił w rozmowie z Interią Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Czytaj też: Małysz o stanie zdrowia żony Kubackiego! "Jak się dowiedziałem, nogi mi się ugięły"

Kim jest Apoloniusz Tajner?

Apoloniusz Tajner również zabrał głos. To osoba z ogromnymi sukcesami jako szkoleniowiec reprezentacji w skokach narciarskich. Jego praca ze skoczkami przypadła na czas najlepszej formy Adama Małysza. W 2006 roku został wybrany na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Obecnie jest przede wszystkim nadal aktualnym wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Apoloniusz Tajner w wywiadzie dla "Faktu" odniósł się do sytuacji Kubackiego. Co powiedział dawny trener skoczków?

Apoloniusz Tajner o sytuacji Kubackiego. Wyraził wsparcie!

"Skala wsparcia dla Dawida jest ogromna. Myślę, że to jest odruch związany z trudną sytuacją osobistą któregoś z zawodników i to jest zupełnie normalne. Takie sytuacje nie zdarzają się na szczęście zbyt często, ale kiedy już, to jest to traktowane ze zrozumieniem i próbami wsparcia" - powiedział szczerze. 

Dodał, że polscy sportowcy tworzą rodzinę i Ci, którzy zostali, by walczyć w Pucharze Świata, dadzą z siebie wszystko: "Myślę, że koledzy będą starali się teraz skakać jeszcze dalej. Dla Dawida" - stwierdził Tajner.

Tajner o relacjach między skoczkami

Działacz nie kryje, że między skoczkami są bardzo dobre relacje. Jeśli pojawiają się sytuacje konfliktowe, to są to zagrywki trenerów głównych. Problemy występują więc między sztabami szkoleniowymi, nie zawodnikami. 

"Skoczkowie bardzo się lubią między sobą, rozmawiają, żartują, jest wśród nich bardzo dużo sympatii. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby jacyś zawodnicy byli negatywnie do siebie nastawieni. Tam się wszyscy dobrze ze wszystkimi czują" - zauważył. 

Na koniec Tajner postanowił dodać otuchy wszystkim, którzy z zapartym tchem czekają na pozytywne informacje od skoczka

Dawid Kubacki dziękuje fanom za wsparcie w trudnych chwilach

Sam Dawid Kubacki jest ogromne wdzięczny za wsparcie i nawet w tym trudnym czasie nie zapomniał o fanach. Na Instagramie opublikował wyjaśnienia.

"Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze".

Czytaj też:

SZOK! Sąsiadka Kubackich wyjawiła, co mówi się na wsi. Wieści o stanie Marty porażają!

Skórzyński jest znajomym Kubackiego i jego żony. Łamał mu się głos na wizji

Kubacki może liczyć na wsparcie. Polscy celebryci trzymają kciuki za jego żonę!

Dawid Kubacki: tak lub nie. Szybki test wiedzy o naszym super skoczku!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Apoloniusz Tajner | Adam Małysz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama