Reklama
Reklama

Tajemnicza śmierć w rodzinie panującej. Książę miał zaledwie 51 lat

Książę Konstantyn, młodszy brat następcy tronu Liechtensteinu, zmarł nagle w wieku 51 lat. W całym kraju rozbrzmiały żałobne dzwony. Przyczyna śmierci księcia nie została podana do publicznej wiadomości.

Panująca rodzina książęca Liechtensteinu opłakuje księcia Konstantyna von und zu Liechtenstein.  

Śmierć księcia zszokowała Liechtenstein

Syn księcia Hansa Adama II , 15. panującego księcia dynastii Liechtensteinów, zmarł we wtorek, 5 grudnia. Za 4 miesiące skończyłby 52 lata…

Jego bliscy wydali  w tej sprawie oficjalny komunikat:

„Rodzina Książęca z przykrością zawiadamia, że Książę Konstantyn z Liechtensteinu zmarł niespodziewanie 5 grudnia 2023 r. Pozostawia pogrążoną w żałobie żonę, księżniczkę Marię Liechtensteinu, z domu hrabinę Kálnoky von Kőröspatak, i troje dzieci: księcia Moritza, księżniczkę Georginę i księcia Benedykta”. 

Reklama

Książę Konstantyn: trzeci syn panującego księcia

W oświadczeniu wspomniano również, że „książę Konstantyn był przewodniczącym rady nadzorczej Liechtenstein Group AG i członkiem zarządu Liechtenstein Group Holding AG”. 

Konstantyn, urodzony 15 marca 1972 r., był trzecim  z czworga dzieci księcia Hansa Adama II i jego zmarłej 2 lat temu żony , księżniczki Marie Aglaë Bonaventura Theresia von und zu Liechtenstein. Następcą tronu jest najstarszy brat Konstantyna, książę Alois.

Parlament Liechtensteinu uczcił pamięć księcia Konstantyna

Książę Konstantyn, z wykształcenia prawnik, w 1999 poślubił hrabiankę Marię Gabrielę Franziskę Kálnoky de Kőröspatak. Ich ślub cywilny odbył się w Vaduz, stolicy Liechtensteinu, a kościelny w Číčov na Słowacji. 

Dochowali się trojga dzieci: obecnie 20-letniego księcia Moritza Emauela, 18-letniej księżniczki Georginy Maksymiliany Tatiany Marii i 15-letniego księcia Benedykta Ferdynanda Hubertusa. 

Przyczyna śmierci księcia Konstantyna nie została ujawniona. 

W środę 6 grudnia parlament Liechtensteinu uczcił pamięć zmarłego księcia minutą ciszy, a o trzeciej po południu we wszystkich kościołach kraju rozbrzmiały żałobne dzwony. 

Zobacz też:

Wpadka na królewskim ślubie. I to ze strojem!

Urodził się w pandemii. Jest drugi do królewskiego tronu

Rumunia: Zabił jednego z największych niedźwiedzi w Europie. Książę oskarżony

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy