Reklama
Reklama

Tadeusz Ross nie żyje. Aktor miał 83 lata

Tadeusz Ross zmarł w wieku 83 lat. O śmierci aktora poinformował Grzegorz Gruchalski – szef Warszawskiego Forum Samorządowego.

Tadeusz Ross zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia. "Super Express" podaje, że aktor był zarażony koronawirusem.

"Zmarł Tadeusz Ross. Popularny i lubiany artysta, niezapomniany Zulu Gula, a przede wszystkim kolega z Rady Warszawy. Wielki smutek" - napisał wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

Kim był Tadeusz Ross?

Tadeusz Ross był polskim aktorem, satyrykiem, piosenkarzem, autorem wielu wspaniałych tekstów i politykiem. W 1959 roku ukończył studia PWST w Warszawie i rozpoczął swoją karierę w teatrze. Aktor miał również niezwykle bogate życie uczuciowe, bowiem aż pięć razy stawał na ślubnym kobiercu!

Reklama

Działalność artystyczna

Znany był ze swoim występów satyrycznych i kabaretowych. Dużą popularność przyniósł mu program Zulu-Gula.

Jego głos doskonale był znany w radiu, bowiem wraz z Piotrem Fronczewskim stworzył "Rossmówki" - cykliczną audycję satyryczną w III programie Polskiego Radia. Brał również udział w tworzeniu scenariuszy do kilku odcinków kultowego serialu "Miodowe lata".

Kariera polityczna

Ross angażował się również w politykę. W 2006 roku został radnym miasta stołecznego Warszawy, a w 2007 roku uzyskał mandat poselski, kandydując z listy PO.

Dwa lata później artysta bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła. W 2013 roku znalazł się jednak w Parlamencie Europejskim, zastępując wówczas Rafała Trzaskowskiego. Przez ostatnie trzy lata zasiadał w Radzie Warszawy.

Zobacz też:

Hanna Gucwińska wciąż nie może się pogodzić ze śmiercią męża

Hanna Gucwińska trafiła do szpitala. Jest w ciężkim stanie!

Pierwsze święta królowej Elżbiety II bez księcia Filipa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Ross
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy