Reklama
Reklama

"Sylwester Marzeń" w Zakopanem? Nowy prezes TVP podjął już decyzję

Odwołanie Jacka Kurskiego (56 l.) z funkcji prezesa Telewizji Polskiej pociągnęło za sobą wiele zmian. Jak donoszą media, nowy dyrektor - Mateusz Matyszkowicz (41 l.), ma ambitny plan odcięcia od TVP łatki stacji promującej gwiazdy disco polo. To zrodziło pytanie: co dalej z cyklicznymi imprezami, takimi jak "Roztańczony Narodowy" i "Sylwester Marzeń"? Według nieoficjalnych informacji, nowy szef zajął już stanowisko w tej sprawie.

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP

Koncerty sylwestrowe TVP w Zakopanem to już tradycja. Stacja organizuje tam swoją flagową imprezę systematycznie od 2016 roku (wyjątkiem był rok 2020, w którym z powodu obostrzeń pandemicznych zabawa odbyła się w Ostródzie).

Transmisje z koncertów cieszą się ogromną popularnością wśród telewidzów, tysiące osób zjeżdża też do samego Zakopanego, by przywitać Nowy Rok w towarzystwie takich gwiazd jak Zenek Martyniuk, Sławomir Zapała, Maryla Rodowicz, czy zespół Boys.

Reklama

Jednak niedawne zmiany personalne w TVP sprawiły, że fani zaczęli się zastanawiać co dalej z "Sylwestrem Marzeń"?

Organizacja imprezy w takiej formie jak przed laty stanęła pod dużym znakiem zapytania, a wszystko przez nowego prezesa telewizji publicznej, który nie jest takim fanem muzyki tanecznej, jak jego poprzednik - Jacek Kurski.

Mateusz Matyszkowicz chce przeprowadzić w stacji prawdziwą rewolucję. Według początkowych zapowiedzi Rady Mediów Narodowych "hipster prawicy" ma zamiar "wzmocnić merytorycznie ofertę TVP".

Co dalej z "Sylwestrem marzeń" w TVP?

Jak dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, nowy dyrektor Telewizji Polskiej, ma mieć już przygotowany plan działania:

"Nowy prezes TVP chce wprowadzić kilka zmian, z których widzowie będą kojarzyć właśnie jego. Jacek Kurski był zwolennikiem zatrudniania muzyków disco polo. Mateusz Matyszkowicz chce odciąć od TVP łatkę telewizji szczycącej się promowaniem osób ze środowiska disco polo. Uważa, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję" - poinformował portal Pudelek.

Pierwsze decyzje już zapadły - Matyszkowicz odwołał zaplanowany na 17 września koncert z okazji otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, na którym mieli wystąpić m.in. Jan PietrzakRyszard Rynkowski Ryszard Makowski.

Jak więc będzie wyglądać Sylwester w TVP? Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, format imprezy ma pozostać bez zmian.

Choć nowy prezes TVP nie jest tak wielkim fanem muzyki "prostej, łatwej i przyjemnej", jak jego poprzednik - zdaje sobie sprawę z tego, jaką siłę przyciągania ma disco polo. Misja telewizji publicznej to jedno, z drugiej strony trzeba też zadbać o odpowiednie przychody, a takie gwarantuje "Sylwester Marzeń".

"Matyszkowicz wie, że taka muzyka zapewnia doskonałą oglądalność antenom TVP, a przynajmniej podtrzymuje stabilną oglądalność, wypracowaną przez Kurskiego. Nie zrezygnuje z niej, to pewne. Być może zrobi tylko niewielki krok w tył i będzie takiej muzyki trochę mniej na antenach, ale zupełne usunięcie tej muzyki z anten jest zwyczajnie nieopłacalne" - cytuje wypowiedź anonimowego informatora portal Wirtualnemedia.pl.

Okazuje się więc, że fani muzyki tanecznej mogą być spokojni. Wszystko wskazuje na to, że Zenek Martyniuk, Boys oraz Sławomir nie znikną z anteny TVP jeszcze przez długi czas.

Zobacz też:

Joanna Kurska "wróciła" do TVP. Kulisy: "Od razu zażądała iPhone’a, tabletu, auta i karty kredytowej"

Mateusz Matyszkowicz chce odejść od TVP Jacka Kurskiego. Koniec z disco polo w TVP

Jarosław Jakimowicz skomentował odejście Kurskiego. Padły mocne słowa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: sylwester w Zakopanem | Jacek Kurski | Mateusz Matyszkowicz
Reklama
Reklama
Reklama