Reklama

Reklama

Reklama

Straciła obie nogi przez COVID-19. Wyszła ze szpitala i pokazała zdjęcia po operacji

Amerykańska modelka Claire Bridges w skutek zarażenia koronawirusem wylądowała w szpitalu. Niestety przebieg choroby był na tyle ciężki, że lekarze, by uratować jej życie, musieli amputować obie nogi. Po dwóch miesiącach 20-latka została wypisana do domu.

Amerykańska modelka Claire Bridges w styczniu przeszła zakażenie koronawirusem. Przebieg COVID-19 był jednak wyjątkowo ciężki. W trakcie badań okazało się, że to nie jest jedyna choroba, na jaką cierpi 20-latka. Lekarze zdiagnozowali u niej wrodzoną wadę serca. 

Stan Claire był na tyle poważny, że trafiła do szpitala. Już wtedy miała m.in.: zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność nerek, sinicę i kwasicę. Niestety szybko się okazało, że dziewczyna ma za słaby dopływ krwi do nóg, co spowodowało nieodwracalne uszkodzenia mięśni. Lekarze nie mieli wyjścia i aby uratować jej życie, musieli amputować obie nogi poniżej kolan. Jakby tego było mało, wydarzyło się to:

Reklama

Mimo ciężkiej choroby i amputacji obu nóg modelka nie straciła radości życia. To wydarzenia na zawsze ją zmieniło, a znajomi i rodzina z podziwem patrzą, jak radzi sobie każdego dnia. Nazywają ją wojowniczką. 17 marca Claire w końcu samodzielnie usiadła. "Może się wydawać, że nie jest to dużo, ale dla tej wojowniczki, to wielkie zwycięstwo!" - chwalił ją tata.

Teraz 20-latka opuściła szpital i wróciła do domu. "Jest bardzo szczęśliwa, że jest w domu z rodziną i przyjaciółmi. To było psychicznie i emocjonalnie obciążające, ale teraz mamy nadzieję. Nadal jest przed nią wiele wyzwań, ale my koncentrujemy się na tym, że już jest w domu" - mówił jej tata w rozmowie z Newsweekiem.

***

Zobacz także:

Monika Mrozowska ma czworo dzieci z trzema innymi facetami! Stworzyła grafik spotkań

Maja Sablewska przeszła ogromną metamorfozę! Wiemy, czemu zawdzięcza swój wygląd!

Glinka dopiero co wprowadziła się do nowego domu, a już kupiła nową posiadłość za granicą

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | koronawirus | Claire Bridges

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy