Reklama
Reklama

Śmierć ikony mody. Iris Apfel odeszła w wieku 102 lat

Iris Apfel, znana ze swojego niekonwencjonalnego stylu i nieustającej pasji do kreowania, odeszła w wieku 102 lat w swoim domu w Palm Beach. Niezwykle barwna postać branży mody, której życie było pełne inspirujących wyborów i wyjątkowych osiągnięć, opuszcza nas po długiej i bogatej podróży przez świat designu i kreatywności.

Kariera Iris Apfel

Początki kariery Iris sięgają jej dzieciństwa w Nowym Jorku, gdzie już od najmłodszych lat fascynowała się modą i tworzeniem. Po założeniu firmy tekstylnej Old World Weavers z mężem Carl'em, Iris skupiła się na projektowaniu wnętrz i tkanin, zyskując uznanie za swoje wyjątkowe podejście do projektowania. Ich firma zdobyła prestiżowe zlecenia, w tym aranżację Białego Domu dla dziewięciu prezydentów, co przyniosło im ogromny sukces.

Po sprzedaży firmy w 1992 roku, Iris weszła w nowy etap swojej kariery, stając się ikoną stylu i inspiracją dla wielu. Jej przygoda z modą nabrała tempa, gdy została poproszona przez kuratora The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku o pomoc w znalezieniu eksponatów na wystawę. To właśnie wówczas zaczęła być rozpoznawalna na całym świecie jako niezwykle charakterystyczna postać w świecie mody.

Reklama

Iris Apfel nie żyje. To koniec pewnej epoki

Dla Iris Apfel nie istniały żadne granice czy stereotypy. Zawsze szukała niezwykłych i wyjątkowych elementów, nie zwracając uwagi na modne trendy czy metki. Jej styl łączący odwagę z wyrafinowaniem, pozostawił niezatarty ślad w historii mody, inspirując kolejne pokolenia do wyrażania siebie poprzez ubrania i akcesoria. Choć odejście Iris Apfel oznacza koniec pewnej epoki w modzie, jej dziedzictwo pozostanie żywe i inspirujące dla wszystkich, którzy szukają odwagi i oryginalności w swoim życiu i stylu.

Ostatni pożegnalny ukłon dla Iris Apfel. Ikona mody zmarła w wieku 102 lat

Wystawa "Rara Avis: Zuchwała Iris Apfel" w Met w Nowym Jorku była hołdem dla tej niezwykłej kobiety, która jako pierwsza żyjąca osoba, niebędąca projektantką mody, została uhonorowana tak prestiżową ekspozycją. Jej odwaga w wyrażaniu siebie poprzez ubrania i akcesoria zdobyła uznanie na całym świecie, a jej charakterystyczne okulary stały się symbolem niepowtarzalnego stylu.

Współpracowała z renomowanymi markami, takimi jak Kate Spade, MAC Cosmetics czy H&M. Projektując kolekcje i współpracując z branżami modowymi, Iris nie tylko eksperymentowała, ale także udowadniała, że wiek nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.

Czytaj także:

Nie żyje komik i gwiazda "Pohamuj entuzjazm". Zmagał się z chorobą

Nie żyje 31-letnia wokalistka. Przed śmiercią zrobiła dla swojego 7-letniego syna coś niesamowitego

Nie żyje 38-letni gwiazdor. Rodzina długo ukrywała te tragiczne wieści

 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama