Reklama
Reklama

Skrzynecka o występowaniu na scenie w czasie wojny: "Potwornie smutno i dziwnie"

Katarzyna Skrzynecka (51 l.) to jurorka 16. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na antenie Polsatu. Aktorka utrzymuje się z występowania na scenie i w telewizji, chociaż przyznaje, że bardzo trudno, smutno i dziwnie jest być artystą w czasie wojny. "Nie w głowie wówczas ludziom i nie czas na sztukę, rozrywkę" - wyjaśniła w obszernym wpisie na Instagramie. Ale taki jej zawód.

Obecnie oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę i losy uchodźców, którzy muszą uciekać ze swojego kraju przed wojną. W Polsce organizowane są liczne zbiórki, koncerty charytatywne, a nawet tymczasowe mieszkania dla potrzebujących. Wiele gwiazd przyjęło ukraińskie rodziny z dziećmi pod swój dach.

Trudno jest beztrosko korzystać z rozrywki, bawić się na imprezach, chodzić do kina, teatru czy na koncerty, kiedy za naszą granicą dzieje się prawdziwa tragedia. Na ten problem zwróciła uwagę aktorka, piosenkarka i osobowość telewizyjna Katarzyna Skrzynecka, która przecież utrzymuje się z występowania.

Reklama

Katarzyna Skrzynecka o roli artystów w czasie kryzysu

Katarzyna Skrzynecka to jurorka już 16. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na antenie Polsatu. "Wieczorek pożegnalny" to francuska sztuka czarnego humoru o rutynie w gasnącej przyjaźni, w której występuje razem z kolegami z branży: Januszem Chabiorem i Piotrem Gąsowskim. 

Po ostatnim spektaklu aktorka opublikowała serię zdjęć z garderoby, na których pozuje razem z przyjaciółmi ze sztuki. Postanowiła zabrać głos na temat roli artystów w czasie wojny, co nie jest łatwym zadaniem. A to przecież ich praca, dzięki której zarabiają na życie.

Niestety gwiazdy nie otrzymują w tym czasie wsparcia od swoich fanów, a wszelkie wydarzenia związane z rozrywką są piętnowane.

Coraz mniej ludzi pojawia się na widowni, a to wiążę się z trudną sytuacją finansową aktorów

Skrzynecka przyznała, że choć w sercu ma lęk i trwogę o własną rodzinę i dzieci, to stara się pomagać uchodźcom jak tylko może. Zachęciła obserwatorów do wsparcia zbiórek dla osób z Ukrainy.

Podkreśliła, że opublikowana seria zdjęć nie jest "brylowaniem na ściankach" tylko pokazaniem prawdziwych kulis występów - z bałaganem w tle, spoconymi ubraniami aktorów i podkrążonymi oczami. Gwiazda jest szczęśliwa, że mogła dać widzom choć odrobinę uśmiechu i nadziei w tym trudnym czasie.

Oglądajcie odcinki 16. edycji "Twoja twarz Brzmi Znajomo" w piątki o godz. 20:05 w Polsacie oraz na PolsatGo!

Zobacz też:

Był w Top Model, teraz rusza na wojnę. Mikołaj Krawiecki pomaga Ukrainie

Pamela Anderson opowie o swoim życiu w dokumencie Netflixa

Wojna w Ukrainie. Zacięte walki o elektrownię na Zaporożu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Skrzynecka
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy