Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Skandal na królewskim dworze. Badanie DNA obnażyło prawdę

34-letni Mikołaj Medforth-Mills miał być przyszłością rumuńskiej rodziny królewskiej. Na jaw wyszedł jednak jego romans z poznaną przypadkowo kobietą. Wkrótce okazało się, że dziewczyna spodziewa się dziecka. To jednak nie wszystko...

Był trzecim w kolejności następcą korony po swojej bezdzietnej ciotce 70-letniej księżniczce Małgorzacie i matce - 69-letniej księżniczce Helenie.

Reklama

Jednak w sierpniu 2015 roku król Michał I z dynastii Hohenzollernów, zdetronizowany w 1947 roku, wrócił ze Szwajcarii do ojczyzny po 50 latach emigracji i otrzymał status byłej głowy państwa, odbierając wnukowi książęcy tytuł.

"Jego Królewska Mość oznajmił Rodzinie Królewskiej i rumuńskiej socjecie, że po tymże panowaniu Rumunia będzie potrzebowała rządów pod znakiem skromności, zbalansowania, moralności, szacunku i myślenia zawsze o innych" - czytamy w oświadczeniu, które wydał rzecznik rumuńskiej rodziny dzień po podpisaniu przez króla Michała I aktu pozbawiającego Mikołaja tytułu "Księcia Rumunii" i tytułu "Jego Królewskiej Wysokości.

Wersja oficjalna brzmiała, że Mikołaj sam poprosił o to dziadka. Miał twierdzić, że nie jest w stanie przyjąć tak wielkiej odpowiedzialności, i że nie ma doświadczenia dyplomatycznego. Ale już wtedy podejrzewano, że prawda leży gdzie indziej.

W oświadczeniu nie bez powodu wspomniano o "skromności i moralności". Rumuńska prasa spekulowała wtedy, że wnuk popadł w niełaskę dziadka z powodu przelotnego romansu z poznaną podczas charytatywnego wyścigu rowerowego aktywistką społeczną Nicoletą Cîrjan, która zaszła z księciem w ciążę. Oczywiście nie to rozczarowało króla Michała I, ale fakt, że Mikołaj wyparł się ojcostwa. Irina Anna urodziła się w lutym 2016 roku w Bukareszcie. Nicoleta Cîrjan nigdy nie zdradziła, kto jest ojcem maleństwa.

"Zarówno ojciec dziecka, jak i jego rodzina odmówili udziału w jego życiu" - skwitowała jedynie w oświadczeniu na jednym z portali społecznościowych, prosząc przy tym dziennikarzy, by zaprzestali dzwonienia do niej z pytaniami.

Przy porodzie była z Nicoletą jej mama i to ona wsparła ją w pierwszych miesiącach macierzyństwa. I choć Mikołaj zapewne wolałby, żeby kwestia, czy Irina jest jego nieślubną córką, czy nie, pozostała tajemnicą, to prawda zwykle prędzej czy później wychodzi na jaw...

Czytaj dalej na następnej stronie...

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »