Reklama

Reklama

Reklama

Sienkiewicz była "najstarszą matką w Polsce". Dzieci poszły w jej ślady i robią karierę

​Narodziny Ani i Piotra przed siedmioma laty nie schodziły z nagłówków gazet. Wszystko dlatego, że byli dziećmi "najstarszej matki w Polsce" Barbary Sienkiewicz, która w dniu urodzin bliźniąt maiła 60 lat.

Dzieci Barbary Sienkiewicz "najstarszej matki w Polsce" poszły w jej ślady

Barbarze Sienkiewicz (67 l.) zrobiło się głośno, kiedy została mamą. 60-letnia wówczas aktorka urodziła bliźnięta Anię i Piotrusia. Media rozpisywały się na temat "najstarszej matki w Polsce", a ona mierzyła się z problemami prawnymi. Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chciał wypłacić jej zasiłku macierzyńskiego, bo nikt nie przewidział, że tego typu świadczenie mogłoby być wypłacane emerytce.

Aktorka spotkała się wówczas z niesłychaną falą negatywnych komentarzy. Dla dobra dzieci wycofała się z show-biznesu, by bliźnięta mogły dorastać w spokoju.

Reklama

Siedem lat od tamtych wydarzeń wiadomo, że dzieci gwiazdy poszły w jej ślady i robią kariery artystyczne. Piotr już 2020 roku, jak donosił "Super Expres" wystąpił w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w "Madame Butterfly", gdzie zagrał syna głównej bohaterki.

Również Ania ma artystyczne zapędy. Dziewczynka pasjonuje się tańcem. Chodzi na lekcje baletu i uwielbia występy przed publicznością.

Barbara Sienkiewicz musiała walczyć o swoje prawa

Barbara Sienkiewicz po urodzeniu dzieci chciała pozostać anonimowa. Jednak szybko zaczęły się jej problemy finansowe. Dostawała emeryturę w wysokości zaledwie 1250 zł miesięcznie i nie była w stanie utrzymać za te pieniądze dwójki małych dzieci. Była już w wieku emerytalnym i zgodnie z prawem nie należał jej się jako matce zasiłek macierzyński. Wówczas ujawniła swoją tożsamość w mediach, by walczyć o pieniądze i prawa starszych matek. Spotkała się z ogromnym hejtem.  

W pomoc zaangażował się wówczas prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. Nie wiele wskórali formalnie, jednak aktorka otrzymała zapomogę, zapomogę, a koledzy aktorzy założyli specjalne konto bankowe, na które ludzie mogli wpłacać datki. Dzisiaj Barbara Sienkiewicz ciszy się, że jej dzieci dostają zasiłek wychowawczy i dzięki temu mogą rozwijać swoje pasje.

Zobacz też:

Barbara Sienkiewicz nie radzi sobie z matczynymi problemami?

Poruszający apel 95-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej na Telekamerach 2022. "Pomóżcie!"

Książę George i księżniczka Charlotte wygryźli Meghan Markle! Żona księcia nie będzie zachwycona...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barbara Sienkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy