Reklama

Reklama

Reklama

Poruszający apel 95-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej na Telekamerach 2022. "Pomóżcie!"

Wanda Traczyk-Stawska (95 l.) odebrała wczoraj specjalną Telekamerę w kategorii: Człowiek Roku. Podczas swojej przemowy 95-latka postanowiła wygłosić specjalny apel, który wzruszy do łez niejedną osobę. Sprawdźcie, co dokładnie powiedziała uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Za nami 25. gala Telekamer "Tele Tygodnia". Prestiżowe statuetki trafiły do aktorów, dziennikarzy oraz prezenterów. Na uroczystości pojawiła się również Wanda Traczyk-Stawska, która otrzymała Telekamerę w kategorii: Człowiek Roku.

95-letnia działaczka społeczna i była członkini Szarych Szeregów, osobiście odebrała statuetkę z rąk Tomasza Wolnego. Nikt nie spodziewał się jednak, jaki apel wygłosi kobieta.

Wanda Traczyk-Stawska we wzruszającej przemowie

Traczyk-Stawska, kiedy pojawiła się na scenie, wyznała, że nie wie, co powiedzieć. Jest zaskoczona i szczęśliwa. Po krótkiej chwili dodała, że z całego serca dziękuje za nagrodę. Dodatkowo postanowiła wygłosić emocjonalny apel o pomoc Ukrainie.

Wanda Traczyk-Stawska - kim jest?

Reklama

Wanda Traczyk-Stawska urodziła się 7 kwietnia 1927 roku w Warszawie. W czasie okupacji niemieckiej od 1942 roku działała w konspiracji niepodległościowej. Brała udział w małym sabotażu oraz w akcji "N", podczas której dostarczała konfidentom listy ostrzegające, że w przypadku niezaprzestania działalności zostaną wykonane na nich wyroki śmierci.

Po kapitulacji powstania trafiła do niewoli niemieckiej; była jeńcem Stalagu VIII B Lamsdorf, Stalagu IV B, Stalagu IV E i Stalagu VI C.

W 1947 roku wróciła do Polski. Ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i podjęła pracę w Szkole Specjalnej nr 6 dla dzieci specjalnej troski na Pradze.

W 2018 roku poparła protest osób niepełnosprawnych w Sejmie. Podczas wyborów prezydenckich w Polsce w 2020 roku wystąpiła w materiale nagranym na potrzeby kampanii Rafała Trzaskowskiego.

Ma syna i córkę, oboje są muzykami.

Zobacz też:

Krzysztof Jackowski wieszczy wielki kryzys. Będzie przypominać "oranie pola"

Nie żyje była żona księcia Kataru, Kasia Gallanio. Od lat walczyła z nim o opiekę nad dziećmi

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wanda Traczyk-Stawska | telekamery 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy