Reklama
Reklama

Sean Penn przebywa w Ukrainie. Zmierza pieszo do polskiej granicy

Sean Penn (61 l.) obecnie przebywa w Ukrainie, gdzie zajmuje się zbieraniem materiału do filmu o rosyjskiej agresji na ten kraj. Nagrodzony Oscarem aktor spotkał się już z ukraińskimi władzami, a teraz pokazał zdjęciem, jak pieszo zmierza w kierunku polskiej granicy...

Sean Penn bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów i reżyserów. Gwiazdor może poszczycić się również złotą statuetką Oscara, którą otrzymał dwukrotnie!

Pierwszy raz znalazła się w jego rękach w 2004 roku za rolę Jimmy’ego Markuma w "Rzece Tajemnic", a kolejnym razem w 2008 toku za postać Harveya Milka w filmie "Obywatel Milk". Gwiazdor nie tylko gra w światowych produkcjach, ale często staje też po drugiej stronie kamery.

Sean Penn przebywa w ogarniętej wojną Ukrainie

Tym razem Penn postanowił nakręcić film dokumentalny o życiu w Ukrainie. Aktor od kilku dni przebywa u naszego wschodniego sąsiada, którego nie opuścił nawet wtedy, gdy pojawiło się bezpośrednio niebezpieczeństwo ataku Rosjan na Kijów, w którym się zatrzymał.

Reklama

Sean w zeszłym tygodniu pojawił się nawet w Kancelarii Prezydenta i wziął udział w spotkaniu prasowym. Jego obecność docenił sam prezydent Wołodymyr Załenski, na którego Facebooku pojawiła się informacja, że aktor rozmawiał już dziennikarzami i żołnierzami.

To nie pierwsza wizyta Penna w Ukrainie. Reżyser odwiedził ją również w listopadzie 2021 roku. Wówczas aktor udał się do zniszczonej wioski Shiroko oraz Mariupol.

Aktor udał się w pieszą wędrówkę na polską granicę

Tym razem aktor opublikował na swoim Twitterze zdjęcie z pochłoniętej wojną Ukrainy. Na fotce widać hollywoodzkiego gwiazdora, jak maszeruje ulicą z plecakiem i ciągnie za sobą sporych rozmiarów walizkę. Na poboczu można dostrzec sznur samochodów.

Penn przyznał, że zdjęcie zostało wykonane w pobliżu polskiej granicy. Aktor wraz z dwoma kolegami zdecydowali się na porzucenie samochodu i pieszą wyprawę w kierunku przejścia granicznego.

Aktor kilkukrotnie angażował się już w działania charytatywne. W 2005 roku sam wziął się do pracy, by pomóc ofiarom huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Wówczas to Penn został sfilmowany w łodzi pomagającej ratować poszkodowanych.

Zobacz też:

Sean Penn pozostał w Kijowie! "Zademonstrował odwagę, której brakuje wielu osobom"

Elon Musk udziela kosmicznego wsparcia Ukrainie. Starlink już działa

Wojna w Ukrainie. USA ostrzegają przed drugą falą wojsk rosyjskich

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy