Reklama
Reklama

Rusza Pride Month 2022. Oto najgłośniejsze coming outy, które poruszyły Polską

Znani, lubiani i... homoseksualni! Z okazji Miesiąca Dumy (Pride Month) przypominamy najgłośniejsze coming outy w Polsce. Niektóre były tylko potwierdzeniem plotek i domysłów, a inne prawdziwym zaskoczeniem.

Coming outy przestały być wstydliwe i znane osoby przestają się bać odrzucenia przez społeczeństwo. Nie zawsze tak bywało, choć i dzisiaj znajdą się homofobiczne kręgi osób, które nigdy tego nie zaakceptują. Kto dokonał głośnego coming outu, o którym mówiła cała Polska? Oto nasza lista najgłośniejszych wyznań osób LGBT.

Głośne coming outy: Qczaj

Daniel "Qczaj" Kuczaj to król fitnessu na Instagramie. Motywuje, rozśmiesza, radzi i uczy dobrych nawyków. Obecnie prowadzi catering dietetyczny, nagrał serie treningów, rozpisuje diety i ma własny sklep internetowy. Rozkochał w sobie miliony Polek, ale w 2020 roku otwarcie przyznał, że jest homoseksualistą. 

Reklama

Głośne coming outy: Anna Grodzka

Anna Grodzka była pierwszą tak znaną osobą, która zrobiła coming out jako osoba transpłciowa. Dokonała tego w 2008 roku, co rozpoczęło stworzenie fundacji Trans-Fuzja. W 2011 roku Anna Grodzka została pierwszą w Polsce transpłciową posłanką, a w 2015 roku była pierwszą osobą LGBT+, która ubiegała się o fotel prezydencki.

Głośne coming outy: Jacek Poniedziałek

Jacek Poniedziałek, uznany aktor teatralny i filmowy wyznał swoją orientację w 2005 roku podczas wywiadu z "Faktem": "Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle".5 lat później wydał książkę "Wyjście z cienia" w której opisał swoje życie zawodowe i prywatne (w tym relacje z mężczyznami). Przez wiele lat był w związku z Krzysztofem Warlikowskim.

Głośne coming outy: Doda

W zestawieniu nie mogło też zabraknąć Dody, która wyznała, że była w związku z kobietą. Dla wielu osób jej biseksualny coming out był szokiem.

Głośne coming outy: Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny od lat był podejrzewany o homoseksualizm, mówiono również, że jego partnerem był kiedyś Michał Piróg. Trzeba przyznać, że po jego coming oucie wszyscy odetchnęli z ulgą. Jak wyjawił swoją orientację?

Na antenie Radia Zet, za pomocą piosenki i wyznaniu, że utwór nawiązuje do jego życia: "Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim" - przyznał: "Tak, ta piosenka jest o mnie". 

Głośne coming outy: Katarzyna Zillmann

Katarzyna Zillmann, wioślarka i srebrna medalistka olimpijska z Tokio. Coming outu dokonała na antenie TVP podczas podziękowań. Kiedy jej koleżanki pozdrawiały i dziękowały mężom, ona dorzuciła: "i dziewczynom!". Jej wyznanie odbiło się szerokim echem w mediach Polskich i zagranicznych. Kiedy wróciła do Polski, nie czuła skrępowania i opowiadała o swoim związku. Wystąpiła także w reklamie biżuterii, w której całuje się ze swoją dziewczyną.

Głośne coming outy: Tomasz Raczek

Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski są ze sobą od 15 lat. Wyznanie o byciu gejem Tomasz Raczej napisał w przedmowie do książki Marcina pt. "Berek":  "Od prawie piętnastu lat jestem życiowym partnerem Autora". Tomasz Raczek był jednym z pierwszych rozpoznawalnych osób homoseksualnych w latach 80. i 90., choć nigdy wcześniej o tym nie mówił. Wszystko opierało się wyłącznie na przypuszczeniach i plotkach widzów.

Głośne coming outy: Marta Warchoł

Marta Warchoł jest dziennikarką TVN24. Ostatnio stało się o niej głośno w czerwcu, po jej coming oucie i teraz przez akcję zamalowywania plakatów Vouge na których widać całujące się pary homoseksualne.

Głośne coming outy: Wróżbita Maciej

Wróżbita Maciej, czyli Maciej Skrzątek dokonał coming outu na antenie Radia Nowy Świat: "Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał". Ze swoim partnerem jest w szczęśliwym związku od 20 lat. Jednak w młodości Maciej był prześladowany za swoją orientację, a koszmar ten doprowadził go do próby samobójczej.

W magazynie "Replika" opowiedział dokładnie o agresji, jakiej doświadczył ze strony własnego brata: "Znęcał się nade mną fizycznie. Kiedy miałem 15 lat, nastąpiła kulminacja. Ze strachu przed bratem zamknąłem się w łazience. A on zaczął rozwalać drzwi, krzycząc, że mnie zabije, bo jestem pedałem. Traktowałem swoją orientację jako największe zło, bo tak mnie nauczono w najbliższym otoczeniu".

Głośne coming outy: Michał Piróg

Michał Piróg swatany na siłę z Edytą Herbuś podczas tworzenia programu tanecznego "You Can Dance" wyznał w "Super Expressie", że jest gejem. Uciął tym samym wszystkie plotki i domysły, biorąc później udział w kampaniach społecznych na temat osób LGBT.

Głośne coming outy: Marek Barbasiewicz

Marek Barbasiewicz to uznany aktor filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Wchodził w rolę zarówno podrywaczy, gangsterów, głowy rodzin, jak i uwodzicieli. W latach 90. oskarżono go o romans z nastolatką - uciął plotki wyznając, że jest gejem. Okazuje się, że Marek Barbasiewicz ma stałego partnera od 1978 roku. Nigdy nie wyjawił nazwiska swojego partnera: "Nie chcę, by ten fakt przekroczył granicę informacji".

Głośne coming outy: Robert Biedroń

Robert Biedroń był pierwszym polskim politykiem, który otwarcie powiedział, że jest gejem. Od 2002 roku jest w związku z Krzysztofem Śmiszkiem, również politykiem. Biedroń wystartował w wyborach prezydenckich, jest członkiem Parlamentu Europejskiego, a także był prezydentem Słupska. 

Zobacz także:

Pride Month 2022. Oni powinni się wstydzić i zamilknąć: Jakimowicz, Chajzer, Kurski, Kaczorowska, Cejrowski, Klepacka...

Robert Biedroń dostaje pogróżki. Pokazał wiadomość: "Wkrótce wylecisz w powietrze. Wiem, jak mordować ludzi"

Johnny Depp i Amber Heard: wyrok w "procesie dekady"! "Amber WINNA"

Monika Mrozowska wprost o matkach dzieci z nowotworem. "Są pozostawione same sobie"

Uderzenie rakietowe pod Lwowem

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy