Reklama
Reklama

​Roksana Węgiel załamana powrotem do szkoły. „Wróciłam z trasy na egzamin”

Roksana Węgiel (17 l.) rozpoczęła ostatni rok szkolny w swoim życiu. Piosenkarka już zapowiedziała, że zamierza poprzestać na wykształceniu średnim. Niestety, świadomość, że już wkrótce uwolni się od obowiązku szkolnego, w ogóle jej nie pociesza. Roksana narzeka, że prosto z trasy koncertowej musiała iść na egzamin z fizyki.

Roksana Wegiel od 5 lat bez entuzjazmu godzi karierę z koniecznością chodzenia do szkoły. Nastolatka nie ukrywa, że edukacja ją męczy i zamierza z niej zrezygnować, gdy tylko nadarzy się okazja. Jak wyznała, nie wybiera się na studia, no chyba, że na Uniwersytet Trzeciego Wieku za kilkadziesiąt lat. Jak wyjaśniła w rozmowie z Pudelkiem:

"Jak będę miała maturę, to przecież mogę iść na studia nawet na starość". 

Kłopot w tym, że najpierw tę maturę trzeba zdać. Roksana, która od trzech lat jest objęta indywidualnym programem nauczania, dała do zrozumienia na Instastories, że przygotowania do egzaminu dojrzałości nie są szczytem jej marzeń. Żali się, że tuż po powrocie z trasy koncertowej musiała przystąpić do egzaminu poprawkowego z fizyki:

Reklama

"Jak Wam mijają wakacje? Znaczy ostatnie dni wakacji w sumie... Powiem wam, że u mnie jest bardzo pracowicie. Wczoraj wróciłam z trasy, dziś miałam egzamin z fizyki, zdałam. Tak że są jakieś plusy". 

Roksana Węgiel rozpoczyna rok maturalny

Kariera Roksany rozpoczęła się jesienią 2017 roku, gdy dostała się do programu „The Voice Kids”. Nie miała jeszcze wtedy nawet 13 lat. Trafiła pod opiekę Edyty Górniak, która od tamtej pory przypisuje sobie jej sukcesy. W lutym 2018 roku nastolatka wygrała 1. edycję, a 7 miesięcy później, jako reprezentantka Polski wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior z piosenką „Anyone I Want To Be” i znów wygrała. 

Od tamtej pory próbuje pogodzić karierę z naciskami ze strony rodziców, by zdobyła przynajmniej średnie wykształcenie. Żeby to się udało, Roksana musiała przejść na indywidualny tok nauczania i zrezygnować z innych zajęć, a było ich trochę. Węgiel trenowała gimnastykę artystyczną i taniec  towarzyski, ale najtrudniej, jak wyznała w rozmowie z „Faktem” było jej się rozstać z judo, które trenowała od 7. roku życia. 

Krótko po zdobyciu pomarańczowego pasa, przyszedł sukces w „The Voice Kids” i nastolatka musiała dokonać wyboru. Od tamtej pory skupia się na karierze i zarabianiu pieniędzy, w czym konieczność kontynuowania nauki przynajmniej do matury, bardzo jej przeszkadza. Jak wyznała na Instastories:

"Uświadomiłam sobie przy okazji, że właśnie zaczynam maturalną klasę i będzie naprawdę kurde ciężko. Tak że na pewno będzie dużo nauki, ale nie będę się teraz użalać nad sobą, jakoś damy radę. Wiecie, po prostu sama myśl mnie załamuje na ten moment, ale będzie dobrze". 

Zobacz też:

"The Voice of Poland". Jaką trenerką będzie Lanberry? "Jest serdeczną i pozytywną osobą" zdradza Viki Gabor

Roxie Węgiel ma nową fryzurę! Odcień włosów łudząco podobny do Holeckiej...

Aida Kosojan-Przybysz ma przesłanie na wrzesień. "Przed nami miesiąc wyzwań"

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy