Reklama

Reklama

Reklama

Robert Lewandowski rozpoczął swoją karierę od... porażki z KS Łomianki. Tak grał "Lewy" 17 lat temu!

Robert Lewandowski dotyka piłki, ta wpada do siatki i... gol! Jego drużyna... przegrywa 4:1. Ten scenariusz trudno sobie dzisiaj wyobrazić, ale tak swoją karierę z zawodową piłką, zaczynał jeden z najlepszych polskich piłkarzy. I chociaż woli nie rozpamiętywać porażek, ten mecz wspomina z niezwykłym sentymentem.

Robert Lewandowski przegrywa z drużyną z Łomianek

Dziś Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale początki jego kariery nie były łatwe. Swoją międzynarodową karierę rozpoczął od srogiej porażki.

Pomimo tego, że napastnik FC Barcelony ma koncie ponad 600 strzelonych bramek, tę jedną pamięta szczególnie dobrze. Co prawda nie przyniosła ona drużynie upragnionego zwycięstwa, ale stała się symbolem wejścia Lewandowskiego do wielkiej piłki.

Reklama

I jak przyznał w rozmowie z "Faktem" ówczesny bramkarz Łomianek Kamil Ryłka, choć drużyna "Lewego" przegrała ten aż mecz 4:1, okoliczności sprawiają, że obaj wspominają ten mecz ze szczególnym sentymentem.

Z Delty Warszawa do FC Barcelony

Obaj panowie zaczynali swoją przygodę z piłką nożną, grając dla "Delty Warszawa". Kamil Ryłka, dziś trener norweskiego  FK Haugesund, wspomina, że Lewandowski już wtedy był pewny swojego talentu i umiejętności, mimo że nie imponował przygotowaniem fizycznym.

W tamtych czasach nikt nie przypuszczał, że Lewandowski zostanie światowej sławy napastnikiem, a o jego kontrakt będą się bić największe kluby w Europie.

"Lewy" jak każdy młody piłkarz spędzał czas na treningach i graniu w piłkę... na Playstation.

Kto mógł się spodziewać, że jeden z najlepszych polskich piłkarzy rozpocznie swoją karierę od porażki z drużyną z Łomianek?

Dziś, były piłkarz Delty Warszawa ma prawie 30 mln obserwujących na Instagramie, a koszulki z jego nazwiskiem sprzedają się na całym świecie.

Gdzie zamieszkają Lewandowscy? Bogato i luksusowo

Zobacz też:

Gdzie zamieszkają Lewandowscy? Bogato i luksusowo

Gdzie zamieszka Robert Lewandowski po transferze do FC Barcelony?

Robert Lewandowski na prezentacji w FC Barcelona. Wpadka organizatorów

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy