Reklama

Reklama

Reklama

Robert Biedroń przerwał milczenie. Wyznał całą prawdę o swoim związku

Robert Biedroń (46 l.) to jeden z najbardziej znanych homoseksualnych polityków w Polsce. 46-latek od lat jest w szczęśliwym związku z Krzysztofem Śmiszkiem. Niestety, panowie nie mogą w pełni cieszyć się swoją relacją. Europoseł wyjawił, że od ponad 20 lat czeka na moment, w którym będzie mógł legalnie wziąć ślub ze swoim partnerem.

Robert Biedroń od wielu lat działa na polskiej scenie politycznej i wspiera Kampanię Przeciw Homofobii. 46-latek był również pierwszym otwarcie deklarującym się gejem w polskim parlamencie. Od 2016 roku Biedroń jest członkiem grupy doradczej ds. równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony przy ONZ.

Niedawno wyjawił, że nie może doczekać się tego, by w Polsce pary jednopłciowe mogły legalnie zawierać związki małżeńskie.

Reklama

Robert Biedroń gorzko o związkach jednopłciowych

Robert Biedroń oraz Krzysztof Śmieszek w miniony weekend uczestniczyli w ślubie pary jednopłciowej. Okazuje się, że Biedroń był mistrzem ceremonii. Podczas wydarzenia miłość ślubowali sobie dwaj zakochani. Na razie była to jednak symboliczna przysięga, ponieważ w Polsce nie ma jeszcze możliwości wzięcia ślubu przez osoby tej samej płci.

46-letni polityk w rozmowie z dziennikarzami "SuperExpressu" mówił, że udzielił setek ślubów, ale żadnego homo. Wyjawił również, że panowie mają zamiar powiedzieć sobie "tak" poza Polską. Dodatkowo Robert wyznał również, że sam chciałby móc wziąć taki ślub ze swoim wieloletnim partnerem.

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek - historia związku

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są w związku od 2002 roku. Okazuje się, że panowie poznali się w pracy. Przez około trzy miesiące spotykali się na gruncie zawodowym.

Robert Biedroń - życie prywatne i kariera

Robert Biedroń urodził się 13 kwietnia 1976 roku w Rymanowie. Od 2001 do 2009 roku był prezesem Kampanii Przeciw Homofobii.

Jest posłem na Sejm VII kadencji (od 2011 do 2014 roku) i był pierwszym otwarcie deklarującym się gejem w polskim parlamencie. Od 2014 do 2018 roku był prezydentem Słupska, a od 2019 roku deputowanym do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Od 2019 do 2021 roku był prezesem partii Wiosna, następnie po jej rozwiązaniu od 2021 roku współprzewodniczącym Nowej Lewicy. Obok Włodzimierza Czarzastego i Adriana Zandberga jest jednym z trzech liderów porozumienia Lewica. Był również kandydatem na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020 roku.

Deklaruje się jako ateista. Jego hobby to czytanie książek i bieganie. Jest także kolekcjonerem figurek przedstawiających Maryję z Nazaretu (posiada ich ponad 400).

***

Zobacz też:

Anja Rubik i Robert Biedroń: Czułe powitanie na ściance

Robert Biedroń komentuje kondolencje Andrzeja Dudy. "Wstyd, że mamy takiego prezydenta"

Robert Biedroń: Posłowie w Warszawie są oderwani od rzeczywistości

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robert Biedroń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy