Reklama

Reklama

Reklama

​Jacek Braciak o słowach Kaczyńskiego dotyczących osób LGBT. "Nie chcę komentować każdego idiotyzmu"

Jacek Braciak ma transpłciowego syna Konrada. Razem udzielili wywiadu dla magazynu "Replika". Po niedawnej Paradzie Równości, która przeszła ulicami Warszawy, niektórzy politycy znowu postanowili wyrazić swoje opinie na temat osób LGBT+. Co o ich słowach sądzi aktor?

Jacek Braciak komentuje słowa Kaczyńskiego o osobach LGBT

Jacek Braciak (53 l.)  mocno wspiera osoby LGBT+, gdyż jego własne dziecko przeszło długą drogę, by odkryć swoją tożsamość. Konrad przyznał, że zmagał się nawet z myślami samobójczymi. Aktor nie chce stać się obrońcą wszystkich osób LGBT i za każdym razem komentować nieprzychylne słowa na ich temat.

Co takiego powiedział o osobach LGBT Jarosław Kaczyński (73 l.) ? Prezes PiS podczas spotkania z sympatykami partii we Włocławku zdecydował się "zażartować". Nie wszystkim jednak do śmiechu.

Reklama

Słowa Kaczyńskiego wywołały oburzenie. Lewica z Robertem Biedroniem już złożyła skargę do Komisji Etyki w tej sprawie. Rzecznik Praw Obywatelskich również odniósł się do słów prezesa: "Pozwolę sobie odnieść się do tej sprawy merytorycznie. Transpłciowość jest pewną cechą osobistą, chciałbym silnie podkreślić, że to nie jest choroba - podkreślił. - To jest cecha osobista. Tożsamość płciowa podlega ochronie prawnej i to jest standard ogólnie przyjęty. Godność każdego człowieka podlega ochronie, tożsamość płciowa jest na tyle silnie z nią związana, że wymaga ochrony i szacunku - dodał rzecznik w rozmowie z TVN24.

Jacek Braciak podsumował całą sprawę krótko:

Zobacz też:

Córka Jacka Braciaka i Mai Hirsch wyjeżdża z Polski. "Niech tam sobie hula"

Ile zarabia Iga Świątek? Tenisistka była pracowita od dziecka

Agnieszka Radwańska powraca na Wimbledon 2022! Chce powiększyć swój i tak ogromny majątek?

Maja Chwalińska walczyła z depresją. Jej przyjaciel przerwał milczenie

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Braciak | Jarosław Kaczyński | Robert Biedroń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy