Reklama

Reklama

Tylko u nas

Renata Pałys wspomina pracę na planie "Świata według Kiepskich". "Ostro jechaliśmy po bandzie"

Renata Pałys przez ponad dwadzieścia lat wcielała się w rolę Heleny Paździoch w kultowym serialu Polsatu "Świat według Kiepskich". Jak sama przyznała w rozmowie z dziennikarzem Pomponika, była to dla niej "wielka przygoda". Jak doświadczona aktorka wspomina lata spędzone na planie i co sądzi o współczesnych gwiazdach? O tym wszystkim dowiecie się, oglądając nasz wywiad!

Renata Pałys zdobyła sympatię widzów występem w serialu "Świat według Kiepskich'

Renata Pałys jest niezwykle cenioną w naszym kraju aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Oprócz tego zajmuje się także reżyserowaniem spektakli i pisaniem scenariuszy. Szerokiemu gronu odbiorców dała się jednak poznać jako Helena Paździoch w kultowym serialu komediowym Polsatu "Świat według Kiepskich".

Jubileuszową Galę z okazji 30-lecia Polsatu na żywo prosto z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, będzie można obejrzeć już 6 grudnia o 20:00 na antenie Polsatu, w serwisie Polsat Go oraz Interii.

Reklama

Fani mogli śledzić losy swoich ulubionych bohaterów tego bijącego rekordy popularności sitcomu przez ponad dwadzieścia lat. Pierwszy odcinek został wyemitowany w 1999 roku. Choć emisja "Świata według Kiepskich" zakończyła się 23 listopada 2022 roku, wielbiciele dobrego humoru nie muszą się martwić - wszystkie sezony serialu wciąż można oglądać w Polsat Go pod TYM linkiem!

Z tej okazji Telewizja Polsat we współpracy z wydawnictwem SQN przygotowała specjalną książkę przedstawiającą kulisy powstawania serialu.

Na uroczystej premierze tytułu zjawiło się wiele gwiazd serialu, m.in. Andrzej Grabowski,  Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk oraz Renata Pałys. Aktorka znalazła też czas na krótką rozmowę z naszym reporterem.

Paździochowa wspomina Paździocha!

Gwiazda na wieść o wydaniu książki opowiadającej o kultowej satyrze zareagowała bardzo entuzjastycznie. Aktorka udzieliła nawet specjalnego wywiadu, który pomógł autorom w napisaniu przewodnika po "Świecie według Kiepskich".

"Rozmawialiśmy o różnych rzeczach, które dotyczyły serialu tylko i wyłącznie, panowie decydowali co się pojawi (...) i zrobili taki kondensat" - tłumaczy.

A jak serialowa Helena czuje się z tym, że nie ma jej na okładce książki?- zapytał nasz reporter.

"Przykro mi było (...), ponieważ jestem od pierwszego odcinka w tym serialu, ale ktoś podjął taką decyzję, ktoś dla kogo ta rola nie jest ważna" - odpowiada Renata Pałys.

Pomimo tego, aktorka będzie bardzo dobrze wspominać wszystko to, co spotkało ją podczas pracy na "Światem według Kiepskich". Cały ten czas wspomina jako "wielką przygodę". Jak przyznaje po latach - koncepcja tego sitcomu była całkowitym novum w polskiej telewizji:

"Wszystko, co robiliśmy było w jakiś sposób pierwsze, ostro jechaliśmy po bandzie (...). Miałam też okazję poznać wielu znakomitych aktorów (...), którzy chcieli u nas zagrać, więc doceniali to, co robimy. Czuję się zaszczycona, ze mogłam w takim czymś brać udział" - przyznała artystka w rozmowie z naszym dziennikarzem.

A jak serialowa Helena Paździoch wspomina współpracę ze swoim ekranowym partnerem - Marianem, granym przez Ryszarda Kotysa, który zmarł na początku 2021 roku?

"Myśmy się opiekowali sobą na planie (...). Zawsze był dla mnie bardzo dużym wsparciem i bardzo dużo mu (...) zawdzięczam, on mi pomógł w budowaniu tej postaci, ponieważ był krytykiem konstruktywnym" - wspomina artystka.

Aktorzy mieli na planie swoje rytuały, którym zawsze oddawali się w trakcie zdjęć do serialu. Znali się bowiem jeszcze z występów w teatrze. O szczegółach usłyszycie, oglądając całą naszą rozmowę z Renatą Pałys!

Renata Pałys o młodym pokoleniu aktorów

Doświadczona aktorka przez wiele lat prowadziła też działalność pedagogiczną w studium aktorskim. Młodych adeptów sztuki filmowej uczyła przede wszystkim poprawnej dykcji. Przy okazji mogła też obserwować nowe pokolenia przyszłych gwiazd. Przyznała, że widzi spore różnice między nimi, a starszymi rocznikami.

"Temu pokoleniu się wydaje, że wszystko przychodzi łatwo. Oni chcą być popularni - oni nie chcą być aktorami (...). Im się wydaje, że wszystko jest na zawołanie. (...) Mają kłopoty z nauczeniem się tekstu na pamięć i (...)  idą po linii najmniejszego oporu" - przyznaje gwiazda legendarnego sitcomu.

Renata Pałys nie szczędziła też słów krytyki pod adresem popularnych dziś aktorów. Czy - jej zdaniem - ci, którzy obecnie są na szczycie, prezentują wielki talent i wyjątkowe umiejętności? Niekoniecznie.

"Mamy bardzo dużo miernot na szczycie" - wyznała nam artystka.

A co w największej mierze przyczynia się do aktorskiego sukcesu?

"To są różne czynniki, a najmniej ważne jest to, czy człowiek jest zdolny. 90 procent to jest szczęście" - podsumowuje doświadczona aktorka.

Zobacz też:

Świat według Kiepskich": Renata Pałys postawiła się reżyserowi, bo zażądał od niej... nagości

Anna Ilczuk zdradziła marzenia z dzieciństwa. Gwiazda "Świata według Kiepskich" chciała zostać emerytką

Barbara Mularczyk ze "Świata według Kiepskich" opowiedziała o swoich dzieciach. Zdradziła też sposób na męża

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Świat według Kiepskich

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy