Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Rafał Królikowski: Stworzony do roli ojca i męża!

Rafał Królikowski (49 l.) amantem bywa tylko w filmach. Prywatnie jest bezkompromisowym konserwatystą. Rodzina, wierność, lojalność, tradycja – to wartości, którym hołduje. Dba o tych, których kocha, szanuje ludzi. Mówi o sobie, że ma mnóstwo wad i… tyle samo zalet. "Nie potrafię nikomu odmówić, nikogo nie krzywdzę, można na mnie polegać" – wylicza. Ale zna też ciemną stronę swojej natury: bywa uparty, chwiejny, wybuchowy. Przyznaje się do kontrolowanego egoizmu.

Po rodzicach odziedziczył kult pracy. Dzięki temu dzisiaj patrzy na siebie nie w kategoriach: "ja wam pokażę", ale: "zobaczcie, na ile mnie stać".

Reklama

Pochodzi ze Zduńskiej Woli. Miał normalny dom, otwarty na świat i ludzi. Tato uczył matematyki, mama biologii. Ze starszym bratem Pawłem, dziś także aktorem, kochali się i kłócili. Gdy w rodzinie pojawiła się młodsza o 6 lat Ania, mama nie mogła od Pawła wyegzekwować pomocy.

"Byłem zły, że muszę chodzić po siostrę do żłobka. Strasznie chciałem być z Pawłem i jego kolegami" - wspomina aktor.

Pamięta spędzane wspólnie z bratem wakacje u babci w Bieszczadach. Mieszkała tam także obłożnie chora prababcia, która zamiast bajek czytała im żywoty świętych. Nauczyła ich szacunku dla człowieka, bez względu na jego społeczny status i wykształcenie.

Czytaj dalej na następnej stronie

Dowiedz się więcej na temat: Królikowski Rafał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje