Reklama
Reklama

Racewicz po trzecim szczepieniu! Ostro odpowiedziała Barbarze Nowak

Joanna Racewicz jest zdecydowaną zwolenniczką szczepień. Jakiś czas temu poinformowała, że zaszczepiła syna przeciw COVID-19. Teraz sama przyjęła dawkę przypominającą. W dość długim poście wyjaśniła swoje zdanie na temat przyjmowania wakcyny.

Pomimo iż minęło już rok od czasu, gdy pierwsza osoba w Polsce została zaszczepiona, temat ten nadal jest wiodącym w mediach czy na platformach społecznościowych.

Podczas gdy jedni są zagorzałymi zwolennikami szczepień przeciwko koronawirusowi, inni, pomimo dowodów naukowych, nadal nie dają się przekonać do przyjęcia wakcyny. Wśród tych drugich nie brakuje zwolenników teorii spiskowych i właśnie do nich odniosła się Joanna Racewicz w swoim najnowszym poście.

Dziennikarka jest już po trzeciej dawce szczepionki, a wcześniej zaszczepiła również swojego kilkunastoletniego syna, tuż po tym, jak pojawiła się taka możliwość. Wówczas wylał się na nią ogromny hejt.

Joanna Racewicz zaszczepiła się trzecią dawką

Reklama

Teraz, kiedy sama przyjęła tzw. boostera, postanowiła wypowiedzieć się na temat teorii spiskowych, przez które wiele osób nie chce się szczepić.

Następnie wymieniła kilka przykładów powtarzanych jak mantrę przez antyszczepionkowców, a także - dla przeciwwagi - wymieniła argumenty naukowców przemawiające za korzyściami szczepień.

Dostało się również Małopolskiej Kuratorce Oświaty Barbarze Nowak, która w rozmowie z Radiem Zet wyznała, że jest przeciwniczką obowiązkowych szczepień dla nauczycieli i nazwała szczepionki eksperymentem.

Joanna Racewicz napisała: "Bo co można postawić po drugiej stronie? Opowieść o latach badań nad programem szczepień mRNA?Historie o testach klinicznych i odpowiedzialności naukowców? Dane, że zaszczepieni są bardziej bezpieczni, niż ci bez szczepienia? Mało efektowne, prawda? Tym mniej, że o eksperymencie medycznym mówi pani, której zadaniem jest nadzorowanie oświaty. W Małopolsce. Najpierw zrobiła reklamę "Dziadom" w Teatrze Słowackiego, teraz wpisuje się w chór, który fałszuje przy każdej nucie".

Na koniec wyznała, że zupełnie nie jest jej do śmiechu.

Zobacz też:

Lizzo znów przybyła na wadze

Anita Werner zaliczyła wpadkę w TVN?

Była Miss Polonia znalazła szczęście na Bliskim Wchodzie. Co tam robi?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy