Reklama
Reklama

Przełom w sprawie Madeleine McCann. Policja ustaliła podejrzanego?

Sprawa małej Madeleine pomimo upływu 15 lat wciąż wzbudza duże zainteresowanie mediów na całym świecie. Przez te wszystkie lata prowadzone jest śledztwo, które niestety do tej pory nie wskazało winnego. Parę dni temu portugalska prokuratura podała do opinii publicznej, że ma oficjalnego podejrzanego.

Madeleine McCann miała zaledwie 4 lata, kiedy zaginęła w 2007 roku. Najprawdopodobniej została ona porwana z hotelowego pokoju w ośrodku wypoczynkowym Mark Warner w Algarve w Portugalii. Chociaż śledztwo rozpoczęło się natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia dziecka, to do tej pory nie udało się skazać winnego.

Od wielu lat poszukiwania trwają, a rodzice nie tracą nadziei. Sprawa jest na tyle medialna, że postanowił zainteresować się nią Netflix, który nakręcił dokument na temat tej historii.

Reklama

Oficjalny podejrzany w sprawie Madeleine McCann

Okazuje się, że sprawa Madeleine McCann już niedługo może się wyjaśnić. Jakiś czas temu policja podejrzewała Christiana Bruecknera, który obecnie przebywa w więzieniu za gwałt.

Mężczyzna nie został jednak oskarżony oficjalnie. Parę dni temu na prośbę niemieckiej policji, portugalska prokuratura w końcu nadała mu status oficjalnego podejrzanego.

BBC podaje, że portugalscy prokuratorzy wydali oświadczenie, w którym oznajmili, że 20 kwietnia 2022 roku Christian Brueckner zyskał status "arguido", czyli oficjalnego podejrzanego w sprawie zaginięcia Madeleine McCann.

Portugalska prokuratura napisała w oświadczeniu, że istnieją "silne oznaki" wskazujące na popełnienie przez mężczyznę przestępstwa. Christian B. zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciu 4-letniej Madeleine.

Madeleine McCann - historia zaginięcia

Madeleine Beth McCann urodziła się 12 maja 2003 roku. Była najstarszą córką małżeństwa lekarzy. Madeleine zniknęła z pokoju hotelowego, który znajdował się na parterze budynku wieczorem w czwartek 3 maja 2007 roku.

Z zeznań jej rodziców wynika, że zostawili ją w pokoju około godziny 19:30 i poszli na kolację w towarzystwie przyjaciół. Rodzice podają, że podczas trwania posiłku córka była przez nich co jakiś czas odwiedzana. Matka dziewczynki zeznała, że poszła do niej około godziny 22, jednak zastała puste łóżko oraz otwarte okno.

Po uznaniu zaginięcia 4-latki przesłuchano dwóch mężczyzn oraz przyjaciół McCannów. Policja przez jakiś czas podejrzewała, że w posiadłości znajdują się zwłoki dziewczynki.

Sprawa przyjęła niespodziewany obrót, kiedy 7 września policja znowu przesłuchała rodziców dziewczynki. To właśnie wtedy nadano im status oficjalnych podejrzanych. Stało się to po tym, jak śledczy znaleźli w ich samochodzie materiał biologiczny i włosy dziecka.

McCannowie zachowywali się przez całe śledztwo nadwyraz spokojnie. Udzielali wywiadów i pokazywali się w mediach. Z tego powodu wydawali się wielu Brytyjczykom nieszczerzy.

W połowie 2018 roku portugalska prokuratura umorzyła śledztwo z możliwością wznowienia, kiedy pojawią się nowe dowody. Pod naciskiem rodziców i premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona w 2011 śledztwo wznowiła brytyjska policja. W kwietniu 2012 brytyjscy funkcjonariusze zwrócili się do portugalskiej policji z prośbą o ponowne rozpoczęcie śledztwa, twierdząc, że mają poszlaki, które wskazują na to, że dziewczynka żyje.

Zobacz też:

Cichopek i Hakiel nie mogą na siebie patrzeć? Unikają się jak ognia!

Dominika Gwit stroi minki na mieście. Pokazała niezadbaną fryzurę

Co oznaczają emotikony? 10 najpopularniejszych emotek na Facebooku, Instagramie i Snapchacie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Madeleine McCann
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy