Reklama

Reklama

Reklama

Proces Depp kontra Heard. Kiedy wyrok w "procesie dekady"?

Johnny Depp i Amber Heard pozwali się nawzajem o zniesławienie. Oboje żądają wielomilionowych odszkodowań. Ich proces stał się wielkim spektaklem medialnym. Od kilku dni wszyscy oczekują werdyktu. Kiedy zapadnie wyrok w procesie dekady?

Proces Depp kontra Heard. Ława przysięgłych obraduje

Sprawa o zniesławienie, jaką wytoczył Johnny Depp swojej byłej żonie Amber Heard rozpoczęła się 11 kwietnia 2022 roku. Relacje z sądu w Fairfax w stanie Wirginia pokazywane były na żywo przez Court TV. 

Bitwa sądowa Johnny Depp vs. Amber Heard jest w już w końcowej fazie. Strony i ich prawnicy przedstawili wszystkie argumenty i dowody. W piątek 27 maja ława przysięgłych wysłuchała mów końcowych. Teraz ławnicy obradują, zanim ogłoszą swój werdykt.

Reklama

Johnny Depp pozwał swoją byłą żonę Amber Heard i żąda odszkodowania w wysokości 50 milionów dolarów za zniesławienie. Heard miała zaszkodzić opinii Deppa, publikując artykuł w "The Washington Post" z 2018 roku, w który opisała siebie jako ofiarę przemocy domowej. Nie wymieniła nazwiska Deppa, ale jego adwokaci twierdzą, że aktor stracił wiele ról filmowych z powodu tego tekstu.
Amber Heard wystąpiła przeciwko Deppowi, domagając się 100 milionów dolarów i oskarżyła go o zorganizowanie "kampanii oszczerstw" przeciwko niej.

Ława przysięgłych obraduje przed wydaniem werdyktu. Jeśli jej członkowie uznają, że Amber Heard rzeczywiście zniesławiła Deppa, zostanie poproszona o zapłacenie aktorowi 50 milionów dolarów. Nawet jeśli Depp nie otrzyma pełnej kwoty, zespół prawników aktora będzie zadowolony z takiego wyniku. Aktorowi nie chodzi o odszkodowanie, co o oczyszczenie raz na zawsze nazwiska i powrót do filmu.
Jeśli przysięgli zdecyduje na korzyść Amber, Depp będzie musiał zapłacić jej 100 milionów dolarów odszkodowania. Kwota ta może być również zmieniona, jeśli ława przysięgłych uzna ją za zbyt wygórowaną.

Proces Depp kontra Heard. Kiedy wyrok?

Ława przysięgłych przerwała swoje obrady na weekend i wielu spodziewało się usłyszeć wyrok już we wtorek 31 maja. Jednak jak podkreślają amerykańskie media ławnicy mają wiele pytań do sędzi prowadzącej sprawę. Dotyczą one instrukcji, jakie dostali. We wtorek na przykład prawnicy Deppa złożyli wniosek, by przysięgli wykreślili ostatnie słowa obrończyni Amber Heard, w których zwróciła się ona do nich z apelem, by zwrócili uwagę rozważyli jaką "wiadomości" wyślą ​innym ofiarom przemocy, jeśli uniewinnią Deppa.

Siedmioosobowa ława przysięgłych ma za zadanie zdecydować, czy Heard Zniesławiła Deppa, a on ją. W ostatnim czasie mieli przyjrzeć się artykułowi Heard z 2018 roku, który został zamieszczony w "The Washington Post". Formularz werdyktu, jakim dysponują przysięgli daje im instrukcje krok po kroku, jak to ustalić. Muszą także podjąć jednomyślną decyzję o werdykcie. 
We wtorkowy wieczór po obradach zadali sędzi pytania dotyczące samego nagłówka artykułu. Należy się zatem spodziewać, że wyrok w procesie Depp vs. Heard nie zapadnie szybko.

Zobacz też:

Proces Depp vs. Heard. Odcięty palec, wypróżnienie w łóżku i gwałt butelką. Co ujawnił proces dekady?

Sienkiewicz była "najstarszą matką w Polsce". Dzieci poszły w jej ślady i robią karierę

Książę George i księżniczka Charlotte wygryźli Meghan Markle! Żona księcia nie będzie zachwycona...

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Johnny Depp | Amber Heard

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy