Reklama
Reklama

Polskie gwiazdy publikują zdjęcia topless! Wszystko w szczytnym celu, ale czy nie pokazały za dużo?

Topforfreedom.pl to akcja wymyślona przez ratownicę medyczną Ane Piżi. Aktywistka chce równości dla wszystkich ludzi, którzy chcą chodzić bez koszulki, niezależnie od płci. Do "nagiej" akcji dołączyły polskie gwiazdy, które nie boją się walczyć o równość w kraju, w którym kobiece sutki nadal wzbudzają sensację. Zdjęcie bez koszulki opublikowała m.in. Maja Ostaszewska i Blanka Lipińska. Odważnie?

Gwiazdy zapozowały bez stanika w ramach akcji społecznej. Ostaszewska, Lipińska, Staśko...

Ane Piżl to ratownica medyczna, edukatorka i inicjatorka akcji Topfreedom.pl, czyli inicjatywy, która zwraca uwagę na problem nierównego postrzegania odsłoniętej klatki piersiowej przez różne osoby. Projekt ma charakter edukacyjny i nie zachęca do rozbierania się, a do zwrócenia uwagi na fakt, że wszyscy ludzie są równi i ich ciała powinny być postrzegane tak samo - neutralnie.

Pomysł Ane zrodził się, gdy Instagram ocenzurował jedno z jej zdjęć. Później aktywistka zdała sobie sprawę, że cenzura dotyczy tylko piersi, które wyglądają na kobiece i nie odnosi się tylko do przestrzeni internetowej. Widok nagiej klatki piersiowej na plaży, czy na basenie, nadal wzbudza ogromne kontrowersje, jeśli nie jest męskim torsem. Od tamtej pory aktywistka nagłaśnia tę sprawę i domaga się równego traktowania wszystkich osób, niezależnie od tego, jak wygląda ich klatka piersiowa.

Reklama

Aktywistka zachęciła do udziału w akcji znane osoby, które chętnie zapozowały do zdjęć... topless! Jedną z pierwszych gwiazd, które nie obawiały się pokazać w sieci zdjęcia bez bluzki była Maja Ostaszewska. Akcja Topfreedom.pl to przede wszystkim sprzeciw wobec seksualizacji kobiecego ciała w kontekście karmienia piersią, o czym nie zapomniała wspomnieć aktorka.

Do równościowej akcji dołączył też aktor Andrzej Chyra, aktywistka Maja Staśko oraz pisarka "erotycznych" powieści Blanka Lipińska, która jak powszechnie wiadomo, nie obawia się prezentowania swojego nagiego ciała. Autorka "365 dni" podkreśliła, że od lat opala się bez górnej części bikini i nie rozumie pruderii innych Polaków. Ma rację?

Zobacz też:

Maja Ostaszewska pozuje topless. Wszystko w ramach buntu

Kaczoruk pozuje topless w objęciach innej kobiety. Tak to wyjaśnia

Odchudzona prezesowa Kurska w mini i z zagęszczonym końskim ogonem podryguje do piosenki Captaina Jacka.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maja Ostaszewska | Andrzej Chyra | Blanka Lipińska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy