Reklama
Reklama

Maja Ostaszewska pozuje topless. Wszystko w ramach buntu

Maja Ostaszewska (49 l.), znana aktorka, która równie często jak w nowe projekty filmowe, angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne, tym razem... zapozowała topless na Instagramie. Nie zrobiła jednak tego tylko dla przyciągnięcia uwagi - przyświeca jej szczytny cel!

Maja Ostaszewska angażuje się w życie społeczne

Maja Ostaszewska znana jest ze swoich olbrzymich pokładów empatii i zaangażowania w kwestie społeczne. Nie boi się głośno wyrazić swojego zdania, nawet jeśli jej wypowiedzi mogą spotkać się z krytyką.

Jakiś czas temu aktorka cieszyła się z faktu, że mogła pomóc trzem Ukrainkom, które uciekły ze swojej pogrążonej w wojnie ojczyzny. Na Instagramie umieściła emocjonalny wpis, w którym życzyła powodzenia kobietom w dalszej drodze.

Reklama

Aktorka w mocnych słowach skomentowała też katastrofę ekologiczną w Odrze i zaapelowała o odwołanie prezesa Wód Polskich. "To jest dramat, koszmar, ciężkie przestępstwo!" - podsumowała w social mediach sprawę, którą obecnie żyje cała Polska.

Maja Ostaszewska broni kobiecej wolności

Tym razem artystka ponownie postanowiła zabrać głos na temat innej ważnej kwestii - wolności kobiet do pokazywania swojego ciała.

Na swoim instagramowym profilu Ostaszewska opublikowała wymowne zdjęcie - pozuje na nim bez górnej części bikini. Nie robi tego jednak dla zwrócenia na siebie uwagi - ma do przekazania ważny komunikat.

Jak zauważa artystka - spędzając wakacje w wielu miejscach za granicą, można zauważyć kobiety opalające się topless. Na nikim nie robi to szczególnego wrażenia i nikomu to nie przeszkadza.

Inaczej w naszym kraju, bowiem za opalanie się bez górnej części kostiumu kąpielowego można... dostać mandat! W dodatku - jak zauważa popularna aktorka - dotyczy to tylko kobiet.

Wyrażając swój głos sprzeciwu przeciwko uprzedmiotawianiu kobiecego ciała, Maja Ostaszewska dołączyła do nowej akcji topfreedom, której pomysłodawczynie "upominają się o równość do odsłonięcia klatki piersiowej wszędzie tam, gdzie połowa społeczeństwa ma do tego prawo, w tym na plaży".

O co jeszcze walczy Ostaszewska i wszystkie osoby biorące udział w społecznym ruchu topfreedom?

Akcja jest swego rodzaju europejską odpowiedzią na amerykańską akcję "free the nipple", której towarzyszyła premiera filmu o tym samym tytule.

Czy ruch społeczny przyjmie się w Polsce i przyniesie więcej swobody na naszych plażach?

Zobacz też:

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Kinga Rusin, Maja Ostaszewska i Robert Biedroń zabierają głos

Maja Ostaszewska gościła u siebie Ukrainki. Jest zaskoczona tym, co zrobiły

Maja Ostaszewska dwie doby stała na granicy z Ukrainą. Apeluje do Polaków!

Młynarska zatrudniła Ukrainki u siebie w domu. Tak pomaga Ukrainie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maja Ostaszewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy