Reklama
Reklama

Polsat SuperHit Festiwal: elektroniczni Golec uOrkiestra otworzyli "Crazy" dzień jubileuszy

Paweł Golec, Łukasz Golec i Edyta Golec, czyli grupa Golec uOrkiestra otworzyli drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2023. Co przygotowali muzyczni bracia? "Niech to będzie zaskoczeniem" - wyznali w rozmowie z Interią.

Polsat SuperHit Festiwal 2023. Dzień drugi pełen jubileuszy

Bracia z Golec uOrkiestra, czyli Paweł i Łukasz Golcowie już od kilku dni są gotowi na występ na Polsat SuperHit Festiwal 2023

Reklama

Drugiego dnia na scenie sopockiej Opery Leśnej wystąpią m.in.: Edyta Górniak, Kamil Bednarek, T.Love, Ørganek, Kayah, Lemon, Alicja Majewska, Paweł Domagała, Michał Szpak, Maryla Rodowicz i wielu, wielu innych. Na scenie jubileusze celebrować będą: Golec uOrkiestra (25 lat), IRA (35 lat), a aż 40 lat - niepokorny Maciej Maleńczuk.

Golec uOrkiestra świętuje w Sopocie. Zostali nagrodzeni z rąk Niny Terentiew

Golec uOrkiestra łączy ze sobą muzykę ludową, rockową, elektroniczną i alternatywną. Zespół wydał też płyty z kolędami i pastorałkami (też w formie DVD). Co przygotowali na ten wieczór bliźniacy?

"Jest dużo nowości w repertuarze Golec uOrkiestra, bo jesteśmy tuż przed wydaniem nowej płyty. Ale niech to będzie zaskoczeniem" - powiedzieli muzycy w rozmowie z Interią.

Na początku bracia zaśpiewali swój hit "Crazy Is My Life", następnie była "Lornetka" w elektronicznej aranżancji. Wraz z muzykiem Gromee wykonali utwór "Górą Ty". Nie zabrakło też "Ścierniska" w żywej, elektronicznej wersji.

Golec uOrkiestra nagrodzeni też nagrodzeni statuetką przez Ninę Terentiew za 25-lat pracy artystycznej.

Historia zespołu Golec uOrkiestra

Zespół został założony przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Z czasem dołączyła do zespołu Edyta Golec, która gra na altówce i śpiewa. Prywatnie jest żoną Łukasza Golca.

Hitami, które przyniosły zespołowi największą sławę są m.in.: "Lornetka", "Słodycze", "Crazy Is My Life" i "Ściernisko". W nowoczesnej aranżacji stworzyli utwór "Górą Ty" wraz z producentem muzycznym Gromee’m i raperem Bedoes’em.

Przez 25 lat trwania zespołu koncertowali blisko 2000 razy w Polsce i poza granicami kraju. Odwiedzili Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Watykan, Hiszpanię i Serbię.

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy