Reklama
Reklama

Polacy rozwodzą się przez… "Modę na sukces”. Odbyła się konferencja na ten temat...

Malejący przyrost naturalny w Polsce oraz rosnąca liczba rozwodów bardzo niepokoją prawicowych działaczy. Na szczęście prezesowi Centrum Życia i Rodziny udało się znaleźć winnych. To twórcy serialu „Moda na sukces”. Tak się ucieszył z tego odkrycia, że zorganizował na ten temat całą konferencję.

Dane GUS za ostatnie lata niepokoją w wielu aspektach. Alarmująca jest nie tylko dziura demograficzna, którą w pewnym stopniu udało się zasypać dzięki uchodźcom w Ukrainy, lecz także malejąca ilość ślubów i rosnąca liczba rozwodów. 

Z raportu za 2020 rok wynika, ze zawarto o 38 tysięcy małżeństw mniej niż rok wcześniej, przy czym tylko ciut więcej niż połowa nowożeńców decyduje się na ślub wyznaniowy. Wzrósł także wiek narzeczonych. Mężczyźni z podjęciem decyzji o ślubie czekają, uśredniając, do trzydziestki, a kobiety do ukończenia 28 lat. 

Reklama

Co gorsza, z danych za 2021 rok wynika, że liczba rozwodów wzrosła o 14 proc. w relacji do roku 2020. Socjologowie upatrują przyczyn w pandemii i lockdownie, który sprawił, że zamiatane pod dywan różnice charakterologiczne ujrzały światło dzienne i przyspieszyły decyzje o rozwodzie. 

"Moda na sukces" winna rozwodom w Polsce

Z tą diagnozą nie zgadza się Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizacji, która nie tylko „broni prawa człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci i promuje rodzinę opartą na nierozerwalnym małżeństwie kobiety i mężczyzny”, lecz także prawa do nieszczepienia się i zabiega o przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca, dzień poświęcony św. Józefowi. 

Oprócz tego regularnie organizuje  szturmy modlitewne w intencji ustania ataku militarnego za wschodnią granicą, nie precyzując jednak agresora oraz, jeszcze groźniejszego, zdaniem Centrum, ataku ze strony lewaków, liberałów i brukselskich elit. Ostatnio zaś Centrum Życia i Rodziny zorganizowało specjalną konferencję dla uczczenia faktu, że prezes Ozdoba znalazł winnych rozwodów w Polsce. Jak osobiście  wyjaśnił:

Akurat „Moda na sukces” była w Polsce emitowana krócej, bo od września 1994 do grudnia 2014 roku, więc nie wszystkie te śluby i rozwody przedostały się do polskiej świadomości. Tak na marginesie, ciekawe, kto to wszystko Ozdobie liczył…

Przy okazji oberwało się Rachel z „Przyjaciół” za ucieczkę sprzed ołtarza i pierwszej żonie Rossa za bycie lesbijką. Za szkodliwy został uznany także serial „Teoria wielkiego podrywu”.  Swoją drogą to brzmi jak praca marzeń: pobierać pensję z dotacji i darowizn za oglądanie telewizji. 

Zobacz też:

Kayah w wulgarny sposób potraktowała reporterów w Sopocie. Nie gryzła się w język

Kourtney Kardashian w sukience z Matką Boską. Przesadziła?

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Moda na sukces | rozwody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy