Reklama
Reklama

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Poruszające sceny na cmentarzu [ZDJĘCIA]

We wtorek 30 maja na cmentarzu w Gdańsku Oliwie odbył się pogrzeb męża Justyny Kowalczyk - Kacpra Tekielego. Uroczystość miała charakter świecki i była bardzo poruszająca.

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Kacper Tekieli zginął tragicznie podczas wspinaczki w szwajcarskich Alpach 17 maja 2023 roku. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła Polską. Jego żona, polska olimpijka Justyna Kowalczyk-Tekieli, w ubiegłym tygodniu informowała o szczegółach pogrzebu. Jej mąż spoczął nie w Zakopanem, gdzie para mieszkała, a w rodzinnym Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim.

Reklama

Prośba Justyny Kowalczyk przed pogrzebem

Justyna Kowalczyk, podając informacje o pogrzebie, apelowała, by żałobnicy zamiast kwiatów, wpłacili datki na schronisko "Promyk" w Gdańsku, które wspierał jej zmarły mąż. 

Czytaj także: Niespodziewani goście na pogrzebie Tekielego. Chcieli się odwdzięczyć...

W dniu pogrzebu Kacpra Tekielego, Justyna Kowalczyk pojawiła się na cmentarzu godzinę przed rozpoczęciem ceremonii. Urnę z prochami alpinisty ustawiono na katafalku w kaplicy już o godz. 13.00.

Justyna w bardzo ciepłych słowach pożegnała męża:

"Nie będę mówić do Kacpra. Będę mówić do was. Mimo śmierci nie mam wrażenia, że czegoś się od niego nie dowiedziałam. Jeszcze kilka dni przed przyszedł do domu spełniony. Nawet gdy robił wszystkie karkołomne rzeczy, to cele musiały być spełnione. Byłam żoną alpinisty. Nie unikaliśmy trudnych rozmów, żadne z nas nie uciekało od śmierci. Byliśmy świadomi, co może się wydarzyć - powiedziała Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Wyjątkowa atmosfera na pogrzebie Kacpra Tekielego

Urna z prochami Kacpra Tekielego jest wyjątkowa. Zdobi ją charakterystyczny dla miłośników gór i wspinaczy kamienny kopczyk. Tego typu symbole pozostawione na szlakach wskazują miejsce śmierci turystów i wspinaczy, którzy zginęli w górach. Dodatkowo na tabliczce na urnie widnieje imię i nazwisko, daty urodzenia i śmierci, i krótka inskrypcja. Coś, co łamie serca wszystkich... To wzruszające słowa, które zaraz po śmierci męża opublikowała w internecie Justyna Kowalczyk-Tekieli: "Był najcudowniejszy".

Przy grobie można było usłyszeć utwór Krystyny Prońko pt. "Jesteś lekiem na całe zło". Natomiast podczas składania urny do grobu odtworzono piosenkę "Dziub, dziub"  zespołu Kaczki z nowej paczki.

Około godziny 15.30 urna z prochami Kacpra Tekielego została złożona do grobu. Żałobnicy złożyli wieńce i kwiaty. Ceremonia dobiegła końca.

Zobacz też:

Justyna Kowalczyk zamieściła zdjęcie z czasów ciąży. Tak wspomina związek z Kacprem Tekielim

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli. Góry były ich pasją i przekleństwem

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli. Miał 38 lat

Nie żyje Tina Turner. Fani, światowi przywódcy, wielcy artyści, cały świat żegna wokalistkę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kacper Tekieli | Justyna Kowalczyk
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy