Reklama
Reklama

Justyna Kowalczyk zamieściła zdjęcie z czasów ciąży. Tak wspomina związek z Kacprem Tekielim

Justyna Kowalczyk przeżywa w ostatnich dniach bardzo trudne chwile. Jej mąż i ojciec dwuletniego syna, Kacper Tekieli, zginął tragicznie w szwajcarskich Alpach. Nasza olimpijka stara się jednak pamiętać najlepsze momenty związku. Właśnie pokazała stare zdjęcie.

Tragiczna śmierć męża Justyny Kowalczyk

Justynę Kowalczyk i Kacpra Tekielego połączyła miłość do gór. Ona utytułowana biegaczka narciarska czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich i rekordzistka, jeśli chodzi o medale olimpijskie. On alpinista i instruktor wspinaczki sportowej. Spotkali się w Tatrach. Nasza olimpijka miała ćwiczyć wspinaczkę pod okiem Tekielego.

Reklama

"Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, oprócz niezłej psychy i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy" - wyznała w wywiadzie udzielonym dla "Newsweeka" w 2020 roku.

Wspólne życie pary przerwała tragedia. Sportowiec i pasjonat alpinizmu zginął 17 maja podczas zejścia z góry Jungfrau w Szwajcarii. Kacper Tekieli miał 38 lat.

Tuż po tragicznych informacjach ze Szwajcarii Justyna Kowalczyk zamieściła w sieci zdjęcie z mężem i podpisała je: "Był moim wszystkim". 

Justyna Kowalczyk wspomina najlepsze chwile

Teraz Kowalczyk postanowiła zamieścić relację, w której wróciła do najlepszych czasów spędzonych u boku Kacpra Tekielego. Pokazała zdjęcie sprzed trzech lat, kiedy była w ciąży i razem z mężem przemierzała ośnieżone Tatry. Na fotografii biegaczka w krótkich spodenkach stoi na tle tatrzańskiej doliny. 

Justynę Kowalczyk mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnowała z aktywności fizycznej. Była za to swego czasu krytykowana przez internautów. Jednak biegaczka bardzo racjonalnie podchodziła do sportu.

"Kilka miesięcy temu wertowałam zagraniczne artykuły naukowe traktujące o obciążeniach treningowych wyczynowych sportsmenek w ciąży, robiłam rozeznanie wśród koleżanek biegaczek co, ile, kiedy trenowały i kreśliłam swój optymalny plan".

Kilka tygodni po wykonaniu tej fotografii na świat przyszedł syn Justyny i Kacpra, Hugo. Chłopiec mimo młodego wieku - ma zaledwie dwa lata, już zdobył wraz z rodzicami kilka górskich szczytów.

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk poinformowała w swoich mediach społecznościowych, kiedy odbędzie się pogrzeb jej męża, Kacpra Tekielego. Mężczyzna zostanie pochowany 30 maja 2023 roku. Choć mieszkali z Justyną w Zakopanem, to Tekieli zostanie pochowany w swoim rodzinnym Gdańśku. 

Zobacz też:

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli. Góry były ich pasją i przekleństwem

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli. Miał 38 lat

Kacper Tekieli: Kulisy śmierci męża Kowalczyk porażają. Wstrząsające wieści ze Szwajcarii

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Kacper Tekieli
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy