Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pogodynka Lucyna Grobicka nie żyje!

Słynna pogodynka TVP Lucyna Grobicka († 50 l.) przegrała walkę z chorobą...

Najpierw zniknęła z telewizyjnego ekranu. Nawet nie zdążyła się pożegnać z telewidzami. Po latach wszyscy zapomnieli o tej skromnej, uśmiechniętej pogodynce.

Reklama

Lucyna Grobicka zmarła 6 grudnia 2013 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Na telewizyjnym ekranie pojawiła się w listopadzie 1985 roku. Miała wówczas 22 lata, była studentką wydziału dziennikarstwa UW i wygrała casting na prezenterkę pogody, zorganizowany przez legendarną Chmurkę, czyli Elżbietę Sommer (77 l.).

"Byłam przekonana, że nie mam żadnych szans. Na dwa miejsca było 60 chętnych! Byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że wygrałam te eliminacje" - mówiła Lucyna w wywiadzie dla jednej z gazet w grudniu 1993 roku. 

Kiedy pierwszy raz zapowiedziała prognozę pogody po wieczornym Dzienniku Telewizyjnym od razu pojawiły się plotki, że jest córką Chmurki. Ona, z kolei, zapamiętała swój debiut jako... potworną katorgę.

"Miałam mokre dłonie i serce stanęło mi w gardle, kiedy w kamerze zapaliło się czerwone światełko" - opowiadała prezenterka.

Pani Lucyna szybko podbiła serca widzów. Nazwana została Mgiełką. A to dlatego, że podczas pierwszych swoich występów często zapowiadała przelotne zamglenia.

Lucyna Grobicka bardzo chroniła swoją prywatność. Miała niezwykle barwny życiorys.

Urodziła się w Urugwaju. Jej ojciec był dyplomatą,  dlatego całe swoje dzieciństwo spędziła w Ameryce Południowej. Na Kubie chodziła do przedszkola, do szkoły podstawowej w Argentynie, a maturę zdawała w Brazylii. Tam zaczęła też studia, które kontynuowała potem w Warszawie.

Tu poznała męża, Janusza Grobickiego i urodziła córkę Annę.

Wtedy zaczął się bardzo udany okres w jej życiu: wymarzona praca, wspaniała rodzina. 

Niestety, jej małżeństwo ostatecznie zakończyło się rozwodem. Skupiła się wtedy na wychowywaniu córeczki.

Odeszła z telewizji na własną prośbę w 2002 roku. Już nigdy więcej nie pojawiła się na ekranie. Nie przyjmowała też zaproszeń do telewizyjnych programów, nie udzielała wywiadów.

Mimo iż dawno zniknęła z telewizji, ludzie wciąż rozpoznawali ją na ulicach.

Lucyna Grobicka została pochowana na Cmentarzu Południowym w Warszawie 12 grudnia 2013 roku. 

Jerzy Andrzejczak

Dowiedz się więcej na temat: Lucyna Grobicka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje