Reklama
Reklama

Piotr Semka ma koronawirusa. Dziennikarz trafił pod respirator

Prawicowy dziennikarz i publicysta Piotr Semka jest hospitalizowany i podłączony do respiratora z powodu choroby COVID-19.

Polska walczy z trzecią falą pandemii koronawirusa. Sytuacja w służbie zdrowia jest trudna, a media co rusz informują o zakażeniach kolejnych osób publicznych. 

O tym, że Piotr Semka w związku z zakażeniem koronawirusem trafił do szpitala, jako pierwszy poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Info Jacek Łęski. 

"Piotr Semka trafił dziś z covidem pod respirator. Bardzo martwię się o niego. Proszę wszystkich o modlitwę" - napisał. 

Choć post szybko zniknął z mediów społecznościowych, to wiadomość poszła w świat, a kolejni dziennikarze okazywali swoje wyrazy wsparcia. 

Reklama

Informację tę dość niespodziewanie potwierdził... premier Mateusz Morawiecki. 

"Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam" - napisał premier na Facebooku. 

Piotr Semka jest dziennikarzem i komentatorem politycznym. Współpracował m.in. z "Tygodnikiem Solidarność", "Gazetą Polską", "Rzeczpospolitą", "Wprost", czy Telewizją Polską.  Od ośmiu lat jest związany z tygodnikiem "Do Rzeczy", od kilku lat współpracuje także z Polskim Radiem.

W 2019 roku został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy