Reklama
Reklama

Piotr Kraśko odsunięty od prowadzenia "Wiadomości". Kto jeszcze?

Jacek Kurski zaprowadza już nowe porządku w gmachu Telewizji Polskiej. Po zmianie tła "Wiadomości" (zamiast Pałacu Kultury i Nauki - Zamek Królewski w Warszawie) przyszła kolej na prowadzących - Piotr Kraśko (44 l.) i Diana Rudnik zostali odsunięci od prowadzenia głównego wydania serwisu informacyjnego.

Dla dziennikarza nie jest to zaskoczenie. W udzielonym niedawno wywiadzie przyznawał, że spodziewa się najgorszego. Jego obawy się potwierdziły.

Piotr Kraśko wykreślony został z poniedziałkowego i wtorkowego grafiku dyżurów (11 i 12 stycznia). Jego miejsce zajął Krzysztof Ziemiec.

Z kolei Diana Rudnik miała poprowadzić wczorajsze, niedzielne wydanie "Wiadomości" (10 stycznia). Zastąpił ją... Krzysztof Ziemiec.

Formalnie Kraśko nadal jest szefem "Wiadomości" (pełni tę funkcję od stycznia 2012 roku), press.pl dowiedział się jednak, że niebawem ma się to zmienić. Na Woronicza mówi się, że jego miejsce zajmie albo Marzena Paczuska, albo Michał Rachoń z Telewizji Republika.

Reklama

Przypomnijmy, że zwolnienia mają związek ze zmianą władz Telewizji Polskiej - dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w ostatnich dniach został Mariusz Pilis, szefem TVP Info - Grzegorz Adamczyk.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko | Diana Rudnik | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy