Przejdź na stronę główną Interia.pl
Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piotr Gąsowski: Zdradza, co mu w życiu nie wyszło

To jego pierwsze poważne rozliczenie z życiem. I co zaskakujące, Piotr Gąsowski (52 l.) szczerze przyznaje, że w życiu spotkało go wiele niepowodzeń. Do tego rodzaju zwierzeń skłoniła go publikacja własnej książki, pod wielce wymownym tytułem "Co mi w życiu nie wyszło?".

Kąśliwie można napisać, że z całą pewnością jedna rzecz wyszła Piotrowi. Jak w popularnym żarcie: wyszły mu włosy! "Gąsu" się za to nie obrazi, bo z wiekiem nauczył się śmiać z własnych ułomności, porażek i wpadek. Postrzega siebie zupełnie inaczej niż np. 20 lat temu. Dziwi go nawet to, że przed laty, w młodym wieku, w tak wielkim stopniu brakowało mu dystansu do siebie. Ten dzisiejszy dystans z całą pewnością trzeba mu zaliczyć na plus.

Reklama

Wciąż przyznaje się jednak, że w jego życiu przeważają raczej minusy. - Chciałem być aktorem hollywoodzkim, a nie jestem. Chciałem być Robertem De Niro, a jestem Piotrem Gąsowskim - mówi aktor i prezenter w jednym z ostatnich wywiadów. To można by jednak pominąć, bo który polski aktor zrobił wielką karierę za oceanem?

On widzi za to jeszcze wiele innych złych rzeczy w sobie. I szczerze przyznaje, że jest uparty, że długo trzeba go przekonywać. Mało się też uczy na błędach. - Trudno tak mi powiedzieć o jednej głównej wadzie. Dzisiaj jednak mogę śmiało powiedzieć, że w pewien sposób te porażki pomogły mi. Działam zgodnie z maksymą: co cię nie zabije, to cię wzmocni! Jednak wciąż zamiast obejść mur, przebijam go rogami, niczym uparty baran lub osioł - deklaruje dziś aktor.

Z pewnością do porażek Piotr Gąsowski może też zaliczyć rozpad związku z Hanną Śleszyńska (56 l.). Przez lata uchodzili za wręcz wzorową parę. Było między nimi burzliwie, jak to w życiu dwójki artystów, ale chyba nic nie wskazywało na to, że pewnego dnia, po niemal 14 latach spędzonych razem, to wszystko rozpadnie się. - Zachwycało mnie jej ciepło, humor, temperament i oryginalna uroda - mówił Piotr przed laty. - My, dwa zodiakalne Barany, stale walczymy o przewodnictwo w stadzie - dodawał aktor. I może to był powód ich rozstania? Dziś nie są razem, ale łączy ich przyjaźń oraz syn Jakub.

W 2005 roku Piotr Gąsowski wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami". Jego taneczną partnerką została Anna Głogowska (38 l.). Wkrótce połączył ich płomienny romans. Jego owocem jest prawie 10-letnia córka, Julia. Ten związek też nie należy do łatwych. Co jakiś czas pojawiają się kolejne plotki o końcu ich bliskich relacji, o kolejnym rozstaniu. - Cały czas mamy gorącą atmosferę. Jakoś jednak nam się to udaje. Czasami jesteśmy naprawdę bardzo emocjonalni, czasami żyjemy jak włoska rodzina, czasami też głośno wyrażamy swoje zniecierpliwienie, ale godzimy się szybciutko, nie nosimy tego. To jest tak, jak w życiu, każdy się dociera, a nam jest po prostu ze sobą naprawdę fajnie - mówił niedawno aktor. Teraz jego związek z Anną znowu kwitnie.

Piotr zapowiada też drugą książkę. Tym razem jednak o podróżach, bo to jego wielka pasja. Podsumowując, mówi mimo wszystko bardzo optymistycznie: - W życiu wyszło mi życie i mam fantastyczne dzieci!

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Gąsowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje