Reklama
Reklama

Piotr Cyrwus, czyli legendarny Rysiek z "Klanu", wraca do serialu TVP

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Piotra Cyrwusa, czyli Rysia Lubicza. Aktor postanowił wrócić do serialu TVP. Pojawił się w nim już kilka razy i to wcielając się w różne postacie. Nie, nie będzie to "Klan".

Piotr Cyrwus zagra w serialu TVP

Piotr Cyrwus aktor teatralny i filmowy zyskał ogromną popularność dzięki występom w serialu "Klan". Przez 15 lat grał postać Ryszarda Lubicza, męża Grażynki (w tej roli Małgorzata Ostrowska-Królikowska) i ojca trójki dzieci. Do legendy przeszły jego filmowe kwestie, jak np. "Dzieci, umyjcie rączki", albo odpowiedzi jego filmowej żony "Ależ Ryśku!"

Reklama

Aktor poczuł się zmęczony rolą Ryśka. W wywiadach skarżył się, że "Klan ma wielu fanów w Polsce i oni chcą właśnie takiego dupowatego Ryśka. Szczerze? Czasami myślę, że ten serial nie jest dla mnie, bo nie rozwijam się zawodowo. Ale ta praca zapewnia mi spokojne życie". W 2011 roku podjął decyzję o odejściu z produkcji. Nie było mu łatwo:

"Decyzja o rozstaniu z "Klanem" była jedną z najtrudniejszych - o ile nawet nie najtrudniejszą - jakie przyszło mi podjąć w moim zawodowym życiu. Uznałem jednak, że wszystko, co mogłem dać z siebie Ryszardowi Lubiczowi, już dałem i wszystko, co mogłem od niego dostać, dostałem - tłumaczył w jednym z wywiadów Piotr Cyrwus.

Fani serialu nie byli zadowoleni, że ich ulubieniec znika z ekranu. Tym bardziej, że zaledwie kilka tygodni wcześniej w innym serialu "M jak miłość" uśmiercono Hankę Mostowiak, która zginęła w wypadku samochodowym, uderzając w kartony. Obawiano się, że Rysiek Lubicz też odejdzie w dziwnych okolicznościach. Na szczęście scenarzyści stanęli na wysokości zadania i kultowy bohater "Klanu" zmarł po tym, jak wdał się w bójkę i uderzył głową o posadzkę.

Piotr Cyrwus wystąpi w serialu "Ojciec Mateusz" - ustalił "Super Express". To nie będzie pierwszy występ aktora w towarzystwie sandomierskiego księdza. Cyrwus pojawiał się już produkcji dwa razy. W 2010 roku zagrał Wiesława Pawlaka a w 2015 roku wystąpił w roli Andrzeja Kozaka. Tym razem jego bohater będzie nazywał się Lucjan. Odcinek z udziałem aktora zobaczymy prawdopodobnie późną jesienią. W tym sezonie obok Artura Żmijewskiego i Kingi Preis wiele gwiazd pojawi się w produkcji. Wśród nich znalazła się m.in. Anna Dymna.

Zobacz też:

Piotr Cyrwus przerażony! Ujawnił, co działo się na planach! "Aktorzy zarażali się jeden od drugiego"

Piotr Cyrwus: Moja żona cały czas mnie fascynuje

Piotr Cyrwus zdradził tajemnice przeszłości!

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Cyrwus | Klan | Ojciec Mateusz | Artur Żmijewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy