Reklama
Reklama

Pierwsze małżeństwo Zamachowskiego było krótkie. Żona zostawiła go dla... znanej piosenkarki

O swym pierwszym małżeństwie Zbigniew Zamachowski powiedział po latach, że wszystko, co wydarzyło się w czasie jego trwania, było wyjątkowe. Aktor niechętnie mówi o powodach swego rozwodu z Anną Komornicką, ale zawsze podkreśla, że rozstali się bardzo kulturalnie. Nie jest tajemnicą, że żona odeszła od niego do innej kobiety...

Zbigniew Zamachowski już trzem kobietom przysięgał dozgonną miłość i wierność. Niestety, wszystkie jego małżeństwa miały swój finał na sali sądowej... Najłagodniejszy przebieg - jak okazało się po latach - miał pierwszy rozwód aktora.

"Jestem bardzo wdzięczny Ani, że potrafiliśmy rozstać się z klasą. Dziękuję jej za to" - wyznał na kartach książki "Zbyszek przez przypadki", ale nie zdecydował się zdradzić, dlaczego jego związek z młodszą od niego o niemal dekadę Anną Komornicką nie przetrwał próby czasu.

Reklama

Zbigniew Zamachowski o rozstaniu z Anną Komarnicką: "Nasze światy gdzieś się rozjechały"

To, że pierwsza żona zostawiła Zamachowskiego, bo zakochała się w piosenkarce, której była menadżerką, przez wiele lat było... niedopowiedzeniem. Plotkowano o tym co prawda, ale nikt nie znał szczegółów. Dopiero w 2012 roku, a więc prawie dwadzieścia lat po rozwodzie Zbyszka i Anny, Michał Wiśniewski ogłosił na Facebooku, że Anna Komornicka była związana z jego pierwszą żoną Magdą Femme.

"(...) odeszła od kochanki, Ani Komornickiej - byłej żony Zbyszka Zamachowskiego - z którą ma córkę z probówki. Nie mam pretensji, że przez dziesięć lat była z kobietą, nawet żal mi Ani K." - napisał lider Ich Troje o Magdzie.

Zbigniew Zamachowski nigdy nie odniósł się do tych słów. Nigdy też nie skomentował natury swej byłej żony. Na pytanie Beaty Nowickiej, która przeprowadziła z nim wywiad-rzekę "Zbyszek przez przypadki", dlaczego rozstał się z Anną, przyznał, że nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

"Chyba nie znalazłbym odpowiedzi, która byłaby uczciwa, prawdziwa i w którą mogłabyś bez zastrzeżeń uwierzyć. (...) Nasze światy gdzieś się rozjechały" - stwierdził.

Zbigniew Zamachowski i Anna Komornicka: Kochali się, jednak nie byli sobie pisani...

Zbyszek miał dwadzieścia dziewięć lat, gdy poznał młodziutką, dwudziestoletnią wtedy Anię - córkę właścicielki agencji aktorskiej i kierowcy rajdowego. Spotkali się na parapetówce u Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

"Byłem gotów na poważny związek. Podświadomie czegoś takiego szukałem i spotkałem cudowną Anię zafascynowaną światem, w którym żyłem, i mną. Przy dość dużej różnicy wieku miałem poczucie, że spotkałem kogoś "niezapisanego", czystego, jakkolwiek to brzmi. Wszedłem w ten związek z pełnym uczuciem" - wyznał w książce "Zbyszek...".

O to, by została jego żoną, aktor poprosił Annę Komornicką w pierwszy dzień 1989 roku.

"Po paru miesiącach przebywania z nim poczułam, że to jest ta osoba, z którą chciałabym być do końca życia, że potrafię go kochać. Miał szczególny wdzięk, który mnie przyciągał" - wspominała Ania w rozmowie z miesięcznikiem "Pani".

Po ślubie małżonkowie zamieszkali w wynajętej kawalerce. Na siedemnastu metrach kwadratowych próbowali uwić sobie gniazdko, ale... nie wychodziło im to zbyt dobrze. Różnice charakterów, które wcześniej przyciągnęły ich do siebie, okazały się nie do pogodzenia w codziennym życiu.

Dopiero niedawno wyszło na jaw (zdradziła to w wywiadzie trzecia żona aktora - Monika Richardson), że Anna Komornicka straciła ciążę i to być może było kroplą, która przelała czarę goryczy. W każdym razie wkrótce potem odeszła od męża, łamiąc mu serce.

Zbigniew Zamachowski: Rozwód przypłacił depresją

Po rozwodzie Zbigniew Zamachowski popadł w depresję. Kazimierz Kutz, który się z nim przyjaźnił, wspominał po latach na łamach "Rewii", że wszyscy znajomi aktora bali się, że zrobi sobie coś złego.

"Jego ojciec popełnił samobójstwo. Bałem się, że historia rodzinna się powtórzy. Czuwaliśmy nad nim" - opowiadał reżyser.

"Wtedy uratowała go miłość drugiej żony, Oli" - dodał.

Anna Komornicka po rozstaniu z mężem zamieszkała z Magdą Femme. Była już wtedy jej menadżerką, najpierw łączyła je przyjaźń, która z czasem przeobraziła się w miłość. Razem wychowywały córkę Magdy, Nel. Nie afiszowały się jednak ze swymi uczuciami. O tym, że są razem, wiedzieli tylko ich najbliżsi znajomi.

Dziś Zbigniew Zamachowski zdaje się być szczęśliwy z Gabrielą Muskałą, z którą związał się jeszcze zanim oficjalnie zakończyło się jego małżeństwo z Moniką Richardson.

Anna Komornicka wciąż prowadzi agencję aktorską. Chroni swe życie prywatne przed mediami, a zdjęcia na Instagramie i posty na Facebooku udostępnia tylko znajomym.

Zobacz też:

Aleksandra Żebrowska wskoczyła do basenu i... zdradziła, ile waży. Zborowska zareagowała

Krzysztof Rutkowski zlecił Katarzynie Dowbor ważne zadanie. Jak się z niego wywiązała?

Małgorzata Rozenek-Majdan zagubiona wśród kartonów. Przeprowadzka ją przytłoczyła?

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Zamachowski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy