Reklama
Reklama

Pierwsza Wednesday Addams nie żyje. Zmarła w wieku zaledwie 64 lat

Lisa Loring miała niecałe 6 lat, gdy zagrała w telewizyjnej adaptacji komiksów Charlesa Addamsa. To ona nadała charakter tej postaci na kolejne dziesięciolecia. Zmarła w sobotę w szpitalu, w wyniku rozległego udaru mózgu.

Lisa Loring była pierwszą aktorką, która wcieliła się w rolę Wednesday Addams w sitomie „Rodzina Addamsów”. Jego emisję amerykańska telewizja rozpoczęła w 1964 roku. 

Lisa Loring: pierwsza Wednesday

Chociaż miała wtedy niecałe 6 lat, to nadała tej postaci charakterystyczne cechy, które powtarzały potem kolejne aktorki. Zmarła w sobotę 28 lutego 2023 roku w wyniku rozległego udaru mózgu, spowodowanego, jak orzekli lekarze, wieloletnim uzależnieniem od papierosów oraz nadciśnieniem.

Przez 3 dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie, zanim rodzina podjęła decyzję o zaprzestaniu uporczywej terapii. Jak poinformowała córka aktorki, Variety: „Odeszła spokojnie, trzymając za ręce obie swoje córki”.

Reklama

Najlepsza przyjaciółka Lisy Loring, Laure Jacobson napisała na Facebooku: "Z ogromnym smutkiem informuję, że nasza przyjaciółka Lisa Loring nie żyje. Cztery dni temu doznała rozległego udaru spowodowanego nadciśnieniem. Od trzech dni była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Wczoraj jej rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu sprzętu, Lisa zmarła zeszłej nocy. Była i pozostanie częścią popkultury. W naszych sercach na zawsze zostanie Wednesday Addams”.

Jenna Ortega inspirowała się Loring

Występ Loring w roli Wednesday odbił się szerokim echem w świecie show biznesu wywierając ogromny i, jak się z czasem okazało, niezatarty wpływ na kolejne kreacje tej postaci

Najnowsza adaptacja Netfliksa, z Jenną Ortegą w roli głównej, złożyła hołd pierwszej Wednesday za pomocą tańca, inspirowanego kanciastymi ruchami Loring z oryginalnej serii. 

Ortega zresztą oficjalnie podziękowała Loring za inspirację. 

Kim była Lisa Loring?

Lisa Loring, urodzona w 1958 roku na Wyspach Marshalla, jako Lisa Ann DeCinces, grała Wednesday przez 2 lata. Potem pojawiła się w sitcomie „The Pruitts of Southampton” i dramacie szpiegowskim „The Girl from UNCLE”, zanim została obsadzona w najdłużej emitowanej w historii amerykańskiej telewizji operze mydlanej „As the World Turns”. 

W latach 80. pracowała jako wizażystka na planach filmów dla dorosłych, gdzie poznała trzeciego męża, aktora porno Jerry'ego Butlera. Jej burzliwe małżeństwo z Butlerem budziło zainteresowanie mediów za sprawą tendencji małżonków do publicznych awantur. Ostatecznie rozwiedli się w 1992 roku. 

Lisa Loring pozostawiła pogrążone w żałobie córki, Marianne i Vanessę oraz wnuki, Emilianę i Charlesa. 

Zobacz też:

"Wednesday" zaskoczyła na czerwonym dywanie. Wybrała polski produkt

Największy serialowy hit miesiąca kryje w sobie wielką tajemnicę. Chodzi o jego bohaterkę

"Wednesday": Serial bije rekordy popularności! Zdetronizował wielki hit

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lisa Loring | Wednesday Addams | Jenna Ortega
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy