Reklama
Reklama

Paweł Kukiz "przejechał" się po Beacie Kozidrak. Nie zostawił na niej suchej nitki

10 maja Paweł Kukiz wystąpił w programie "Gość Wydarzeń" w Telewizji Polsat. Odniósł się m.in. do sprawy reformy sądów, którą przeprowadził Zbigniew Ziobro. Według niego nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów. Nieoczekiwanie muzyk wplątał w wątek polityczny sprawę Beaty Kozidrak i w ostrych słowach odniósł się do wyroku, który zapadł kilka dni temu.

Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu

4 maja Beata Kozidrak została skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. We wrześniu artystkę zatrzymano i podczas badania alkomatem okazało się, że ma w organizmie aż 2 promile. 

29 października 2021 roku Beata Kozidrak usłyszała pierwszy wyrok. Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów zdecydował, że jest winna i skazał ją na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne, w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Piosenkarka złożyła jednak apelację, którą rozpatrzono 4 maja.

Reklama

Szokujący wyrok ws. Beaty Kozidrak

Jednak sąd ponownie uznał ją za winną. Orzekł karę grzywny w wysokości 50 tys. zł (200 stawek dziennych po 250 złotych), świadczenie pieniężne 20 tys. zł na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dla wielu osób szokujące było uzasadnienie wyroku. Sąd wyjaśnił, że względu na fakt, że Kozidrak przyznała się, prowadzi uregulowany tryb życia oraz - i to najbardziej zaskoczyło komentujących - "ma zasługi artystyczne", nie zastosuje wobec niej kary ograniczenia wolności.

Paweł Kukiz ostro o wyroku Kozidrak

10 maja w "Gościu Wydarzeń" pojawił się Paweł Kukiz. Polityk odniósł się m.in. do reformy sądownictwa przeprowadzanej przez Zbigniewa Ziobrę. W jego opinii była ona nieudolna i "nie przyniosła takich rezultatów, jakie powinna". Jako przykład przytoczył niedawny proces Beaty Kozidrak.

Dodał, że jego zdaniem natychmiast powinien zostać przyjęty prezydencki projekt ustawy, a dodatkowo należy zlikwidować Izbę Dyscyplinarną. "Powinniśmy jak najszybciej otrzymać pieniądze z Unii Europejskiej" - wspomniał Kukiz. I znów nawiązał do skazanej artystki...

***

Zobacz także:

Wojewódzki ma problemy, sprawa w sądzie! Kara może być dotkliwa...

Afera podsłuchowa z Cichopek i Kurzajewskim! Rozenek ujawnia: "Wiem bardzo dużo"

Władimir Putin: Wygląd despoty zszokował na Dniu Zwycięstwa. Zaskakujące, czego się dopatrzyli!pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Kukiz | Beata Kozidrak | Gość Wydarzeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy