Reklama
Reklama

Paulina Młynarska z nieoczekiwanym komentarzem do reportażu "Franciszkańska 3". "O pedofilii jeszcze się nie mówiło"

Paulina Młynarska (52 l.) włączyła się w medialną burzę związaną z premierą głośnego reportażu "Franciszkańska 3". Dziennikarka postanowiła podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi życia Jana Pawła II. Ikoniczna postać w historii Polski nie mogła liczyć na taryfę ulgową. Niewiarygodne, co powiedziała o papieżu Polaku.

Paulina Młynarska: komentarz do reportażu "Franciszkańska 3"

Paulina Młynarska , podobnie jak rzesza innych gwiazd polskiego show biznesu nie mogła milczeć w obliczu premiery reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Dziennikarz w swoim materiale po blisko 20 latach od śmierci Jana Pawła II, zgromadził materiały, które mają świadczyć o tym, że papież Polak zdawał sobie sprawę z nadużyć seksualnych, których dopuszczali się wybrani księża. Co więcej, duchowny mógł uczestniczyć w tuszowaniu ich przewinień. Autorowi reportażu udało się skontaktować z ofiarami księży pedofilów, którzy przed wieloma lata temu podlegali Karolowi Wojtyle. Kontrowersyjny reportaż stawiający jedną z najważniejszych postaci w historii współczesnej Polski w niekorzystnym świetle doczekał się żywiołowej reakcji ze strony krajowego środowiska celebryckiego. Opinią na temat materiału podzielił się już m.in. Tomasz Terlikowski oraz Robert Lewandowski. Swoje zdanie postanowiła wyrazić również Paulina Młynarska.

Reklama

Dziennikarka opublikowała na Instagramie typowy dla siebie, niemal niekończący się wpis, w którym obszernie rozprawiła się z tematem zjawiska pedofilii. Stwierdziła otwarcie, że Jan Paweł II nigdy nie budził jej szczególnego zainteresowania. Przy okazji wytknęła papieżowi Polakowi podtrzymywanie kościelnego światopoglądu w stosunku do tematyki seksualnej.

"Nigdy nie fascynowała mnie postać JP2. Nie potrafiłam zrozumieć, co jest porywającego w jego przekazie. Nie rozczulały mnie jego wygłupy. Nie przeżywałam w związku z jego osobą żadnych osobistych emocji. Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę, że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków" - grzmi w sieci Paulina Młynarska.

Paulina Młynarska z nieoczekiwanym komentarzem do reportażu "Franciszkańska 3"

W swoim długim wpisie Paulina Młynarska znacznie bardziej niż na reportażu, skupiła się na życiorysie Jana Pawła II, w którym widzi wiele ciemnych plam. 

"Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii Kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla "upadłych kobiet" i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie, jakim się cieszy" - stwierdziła Paulina Młynarska w sieci.

Dziennikarka wyznała, że nie zaskoczyły jej doniesienia o tuszowaniu przypadków pedofilii przez Jana Pawła II. Przed ponad czterdziestoma laty świat wyglądał zupełnie inaczej, a świadomość tego typu wynaturzeń była niewielka. Trudno zatem oczekiwać, aby ludzie tamtych czasów wiedzieli, jak postępować z podejrzanymi o przestępstwa seksualne.

"Były lata 80-te. O pedofilii jeszcze się nie mówiło. Kiedy zaczęły pojawiać się informacje na ten temat, a było to jeszcze za jego pontyfikatu, stało się dla mnie jasne, że on wie. JP2 nie był głupi! Nie zdziwiło mnie, że nie tylko wiedział, ale też przenosił przestępców seksualnych z parafii na parafię. Chronił i osłaniał najgorszy rodzaj zwyrodnialców. Tak się to robi w KK, proste" - napisała na Instagramie Paulina Młynarska.

Paulina Młynarska o pedofilii

W opinii dziennikarki, w chwili obecnej kluczowe jest skupienie się na ochronie słabych i bezbronnych. To wszakże jest priorytetem w walce z pedofilią.

"Współczuję ludziom, którzy dopiero dziś mierzą się ze straszną prawdą o "świętym" JP2. Jednak sądzę, że i oni wiedzieli, tylko nie chcieli się z tym pogodzić. Teraz, kiedy opadła maska, jest praca do wykonania. Trzeba nauczyć się widzieć i otaczać opieką najsłabszych, najbardziej bezbronnych, zamiast chronić urojoną wielkość. To narodowy narcyzm zasilał kult JP2, zagłuszając zdrowy odruch ochrony najmłodszych i najsłabszych. O nich trzeba myśleć. O ich krzywdzie, zniszczonym życiu, tragedii. I o tym, co zrobić, żeby KK przestał móc ukrywać i chronić przestępców" - podsumowała swój wpis Paulina Młynarska.

Jan Paweł II dla przeważającej części społeczeństwa jest postacią epokową. Słynny gest przebaczenia islamskiemu zamachowcy, Mehmetowi Ali Agcy był wydarzeniem bez precedensu, które zainspirowało zarówno wiernych, jak i osoby niezwiązane z Kościołem do przemiany serca.

Zobacz też:

Terlikowski o głośnym reportażu o Janie Pawle II. "Linia obrony Wojtyły jest nie do utrzymania"

Paulina Młynarska: Skandal ze "szwami Rozenek". Nie mogła dłużej milczeć. Pod wpisem wielkie poruszenie!

Agata Młynarska publicznie przeprasza swoją siostrę Paulinę. Zamieściła sprostowanie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan Paweł II | Paulina Młynarska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy