Reklama
Reklama

Ostatnie życzenie Kipiel-Sztuki się spełniło. Jej pogrzeb był inny niż wszystkie

Środowisko artystyczne wciąż nie może pogodzić się z odejściem Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zmarła 9 czerwca po długiej walce z chorobą. Dziś została pochowana w rodzinnej Legnicy. Na pogrzebie zjawiły się tłumy. Wszyscy spełnili nietypowe ostatnie życzenie artystki.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Legnica żegna słynną "Halinkę Kiepską"

Marzena Kipiel-Sztuka zdobyła serca Polaków dzięki roli w kultowym serialu "Świat według Świat według Kiepskich". Serialowe małżeństwo Haliny i Ferdynanda Kiepskich, które aktorka powołała do życia wspólnie z Andrzejem Grabowskim na antenie Polsatu, tak bardzo przypadło do gustu widzom, że produkcję tworzono ponad 20 lat. Rodzina artystki była więc przygotowana na to, że na pogrzeb przybędzie masa fanów.  

Reklama

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbył się 13 czerwca przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Mieście, z którym była związana całe życie. Tu się urodziła, chodziła do szkoły i pracowała. Uroczystości rozpoczęły się wczesnym popołudniem i zgodnie z przypuszczeniami przybyło wielu wielbicieli aktorki. Tłumy żałobników odprowadziły Marzenę na miejsce wiecznego spoczynku i pożegnały zgodnie z jej ostatnim życzeniem.  

Kolory, balony i muzyka. Nietypowe pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki

Najbliższa rodzina, przyjaciele i tłumy fanów pożegnały Marzenę Kipiel-Sztukę 13 czerwca w Legnicy. Wszyscy spełnili ostatnią wolę aktorki, którą przekazała bliskim na chwilę przed śmiercią. Okazuję się bowiem, że aktorka zawczasu zaplanowała całą uroczystość. 

Miał to być dzień pełen koloru, kwiatów, radości i muzyki, i tak też było. Jak donoszą media, z głośników wybrzmiewała wybrana przez nią muzyka - Gershwin i piosenka o miłości "Embraceable You". Żałobnicy byli ubrani na kolorowo, a zamiast wieńców przynieśli wielobarwne kwiaty i balony. Podczas ceremonii zbierano pieniądze na wałbrzyskie hospicjum, w którym Kipiel-Sztuka spędziła ostatnie miesiące życia. 

CZYTAJ TEŻ: A jednak. Sensacyjne plotki o Szpaku urzeczywistniają się. "To już raczej pewne"

Marzena Kipiel-Sztuka wiedziała, że umiera

Zaraz po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki do sieci wyciekło jej ostatnie zdjęcie. Aktora jest na nim pogodna i uśmiechnięta. Wygląda zupełnie jak jej kultowa postać Halinka Kiepska i nie widać po niej choroby. Prawda jest jednak okrutna. Była już wtedy terminalnie chora, ale ukrywała to przed większością świata. To dlatego też postanowiła zaplanować swój pogrzeb. 

Pragnęła odejść na własnych warunkach, ale nie wiadomo do końca na co zmarła aktorka. Choć przez lata walczyła z przewlekłą chorobą płuc, zmarła na inną dolegliwość, o czym poinformowała Renata Pałys, "Paździochowa" ze "Świata według Kiepskich", która była jedną z nielicznych wtajemniczonych w faktyczny stan zdrowia Kipiel-Sztuki.  

ZOBACZ TEŻ:

Tak Marzena Kipiel-Sztuka zarabiała na życie. Wyszło na jaw, co robiła przed "Kiepskimi" 

Marzena Kipiel-Sztuka to nie tylko Halinka Kiepska. Znasz jej role?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Marzena Kipiel-Sztuka | Świat według Kiepskich
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy