Reklama

Reklama

Reklama

Ołena Zełenska kiedyś jeździła na koncerty, teraz - prosić o broń. "Czekamy na zwycięstwo"

​Ołena Zełenska nie chciała być Pierwszą Damą. Wolała swoje dawne spokojne życie. Kiedy wybuchła wojna z Rosją stanęła na wysokości zadania. Jest twarzą i głosem wszystkich Ukrainek.

Ołena Zełenska opowiada o najtrudniejszych miesiącach swojego życia

Ołena Zełenska (44 l.)  udzieliła obszernego wywiadu dla magazynu Vogue. Opowiedziała dziennikarce Rachel Donadio o najtrudniejszych miesiącach w życiu. Żona ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przez wiele lat pisała scenariusze komedii. Teraz jej życie wpisuje się w schemat tragedii. 

Przy okazji wywiadu zdjęcie Zełenskiej zrobiła kultowa fotografka Annie Leibovitz. Sesję zatytułowano "Portret odwagi".

Reklama

Od początku wojny jej mąż jest dla Rosjan celem numer jeden. Ona i jej dzieci są następne. Życie z tą świadomością w bombardowanym kraju jest niewyobrażalne.

Zełenska jednak wie, że nie tylko ona żyje w strachu. Ten los dzielą z nią miliony jej rodaków. Każdego dnia rosyjskie pociski spadają na cele cywilne. Żona prezydenta zdaje sobie sprawę z tego, jak życie w takich warunkach może mieć wpływ w przyszłości. Dlatego zapoczątkowała inicjatywę, dzięki której Ukraińcy zmagający się z traumą, mają otrzymać fachową pomoc. Zełenska już teraz myśli o wsparciu psychologicznym. W tym celu gromadzi fundusze i wspiera wszelkie inicjatywy związane z wyszkoleniem terapeutów oraz nauką pracowników służb ratunkowych, nauczycieli, farmaceutów, pracowników społecznych i policjantów. 

Ołena Zełenska: "Czekamy na zwycięstwo"

Ołena Zełenska wierzy w zwycięstwo. Tylko ta myśl pozwala jej funkcjonować. "Czekamy na zwycięstwo. Nie mamy wątpliwości, że wygramy tę wojnę. To nas trzyma przy życiu". 
Zełenska pracuje ze zdwojoną siłą. Spotyka się z wpływowymi ludźmi. Opowiada im o tym, co dzieje się w jej kraju, wysłuchuje historii swoich rodaczek, odwiedza poszkodowanych. 

Kiedy pojechała na nieformalne spotkanie do Stanów, przedstawiła Jill Biden, żonie prezydenta USA konkretne historie matek i dzieci, które ucierpiały w wojnie. Na koniec powiedziała:

Marzy o tym, żeby wróciło jej życie sprzed wojny. Wspomina najlepiej czasy, gdy nie była Pierwszą Damą: koncert Adele w Lizbonie, wyjazd z przyjaciółmi do Krakowa, by zobaczyć Maroon 5, weekendową wycieczkę do Barcelony i wieczory spędzane na oglądaniu filmów z całą rodziną. Wciąż ma nadzieję, że tamte czasy wrócą.

Zobacz też:

Ołena Zełenska spotkała się z Jill Biden. To, co widać na filmie aż wzrusza!

Ołena Zełenska opublikowała list otwarty do mediów. "Nie będzie bezpiecznego miejsca na ziemi"

Olena Zełenska sprzeciwiała się karierze politycznej męża. Tego nie wiemy o pierwszej damie Ukrainy

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ołena Zełenska | Wołodymyr Zełenski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy