Reklama

Reklama

Reklama

Ołena Zełenska spotkała się z Jill Biden. To, co widać na filmie aż wzrusza!

Jill Biden (70 l.) pojawiła się z niezapowiedzianą wizytą w Ukrainie. Pierwsza dama Ameryki odwiedziła Olenę Zełenśką (44 l.) w ważny dla wszystkich Amerykanów Dzień. Żona Joe Bidena postanowiła osobiście wyściskać żonę Zełenskiego w obchodzony 8 maja w Stanach Zjednoczonych Dzień Matki. Ten gest aż wzrusza!

Jill Biden z wizytą u Ołeny Zełenskiej

Jill Biden, w niedzielę 8 maja, udała się z wizytą do Ukrainy. Żona Joe Bidena spotkała się z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską w miejscowości Użgorod. Kobiety wspólnie udało się do szkoły, w której mieszkają wewnętrznie przesiedlone osoby.

Ze względów bezpieczeństwa, o wizycie Biden nie informowały służby prasowe Białego Domu. Tuż po wizycie pierwsza dama Ameryki zdecydowała się jednak na wzruszający wpis w swoich mediach społecznościowych.

Reklama

W sieci pojawiło się również nagranie z momentu spotkania obu pań. Jill wręczyła żonie Wołodymyra Zełenskiego bukiet kwiatów i ciepło przytuliła pierwszą damą Ukrainy. Po spotkaniu w cztery oczy, panie rozmawiały również z dziennikarzami.

To także jedna z niewielu okazji, gdy można było zobaczyć Ołenę Zełenską. Żona prezydenta Ukrainy nie była bowiem widziana publicznie, od czasu barbarzyńskiej inwazji Rosji, która miała miejsce 24 lutego.

Pierwsza dama Ukrainy rozmawiała z pierwszymi damami Francji i Litwy

Ołena Zełenska poinformowała również na swoim Instagramie, że miała okazję połączyć się telefonicznie z pierwszymi damami Francji i Litwy. Kobieta dziękowała im za wsparcie, na jakie mogli i wciąż mogą liczyć Ukraińcy.

Żona prezydenta Ukrainy była wdzięczna pierwszym damom, za to, jak przyjęły kobiet i dzieci. Dodała również, że w Litwie zmieniono osiem ustaw tak, by Ukraińcy mogli korzystać z przywilejów obywatelskich.

Zełenska zwróciła się również do Brigitte Macron, dziękując jej za to, że Fracuzi przyjęli do siebie 45 dzieci z chorobami onkologicznymi. Zaznaczyła także, że już 14 tys. 300 ukraińskich uczniów uczy się we francuskich szkołach.

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego 2021 roku. Ukraińcy już od ponad 2 miesięcy walczą o swoją niepodległość i stawiają czoła rosyjskiemu najeźdźcy.

Zobacz też:Żona Zełenskiego w szczerym wyznaniu. "Wtedy widziałam męża ostatni raz"

Wojna w Ukrainie pokazała światu nową twarz prezydenta Zełenskiego. "Te zdjęcia dzieli 41 dni"

Agnieszka Woźniak-Starak powoli traci już nadzieję... Dopiero teraz opowiedziała o wypadku!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Olena Zełenska | Jill Biden

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy