Reklama
Reklama

Ola Kwaśniewska apeluje do rządu! "Uciekły z jedną walizką"

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła na Instagramie post, w którym napisała, że podziwia siłę kobiet z Ukrainy. Dodała też, że jest pod wrażeniem, jak szybko Polki zorganizowały pomoc dla uchodźców. Jej zdaniem nadszedł czas na rozwiązania systemowe i wsparcie od państwa.

Aleksandra Kwaśniewska postanowiła z okazji Dnia Kobiet napisać kilka słów do kobiet z Ukrainy i Polski. W tym roku święto 8 marca jest zupełnie inne. Dla wielu matek, żon, córek to dramatyczne chwile i walka o nowe lepsze życie. Dla innych, to pracowity czas i niesienie pomocy potrzebującym.

Aleksandra Kwaśniewska pisze do Ukrainek i Polek

Córka byłego prezydenta zdecydowała, że najwyższy czas, by zabrała głos. Napisała, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie ten dzień. Chciała przy okazji Dnia Kobiet opowiedzieć o bizneswoman prowadzących mikrobiznesy, które robią świetne rzeczy, ale "nie mają kokosów na reklamę". Jednak...

Reklama

"Dziś mówię "Привіт!" ukraińskim kobietom" - pisze dalej Kwaśniewska. I dodaje, że podziwia ich siłę w tak bardzo trudnym momencie, gdy ponoszą niewyobrażalne straty. Deklaruje, że zrobi wszystko, by czuły się u nas, jak w swoim domu. 

Kwaśniewska jest też dumna z Polek, które każdego dnia udowadniają, jak wielkie mają serca. "Chylę przed Wami czoła dziewczyny. Jesteście niesamowite!". Zwraca uwagę, że pomoc, jaką oferujemy uchodźcom, musi mieć charakter długofalowy, ponieważ często to rodziny, który uciekły z jedną walizką i zostawiły w Ukrainie cały swój dobytek. "Niezmiennie liczę na mądre inicjatywy państwowe i rozwiązania systemowe" - apeluje do rządu. 

***

Zobacz także:

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz pomoc Ukrainie? Podpowiadamy

Jennifer Aniston wskazała polski adres. Tam należy wysyłać dary dla Ukrainy

Natasza Urbańska martwi się o przyjaciół z Rosji! Dostała telefon z Moskwy i mówi, co usłyszała!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Kwaśniewska | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy